eReport.sk
Vagovič a Tódová majú mať tiež za ušami

VIDEO Michelko: To, že Slobodník pral Matovičovcom peniaze nehovorí Fico, ale svedkovia pod prísahou!

Vagovič a Tódová majú mať tiež za ušami. Poďme ale po poriadku. Politológ, publicista a komentátor verejného diania Roman Michelko sa vo svojej tradičnej relácii Veci verejné, vrátil k tlačovke opozičného Smeru. Na tej, ako sme vás informovali, priniesol Robert Fico, spolu s Marekom Parom a Tiborom Gašparom, veľmi závažné informácie. Teda závažné by boli v nejakej demokratickej krajine a právnom štáte. Kde OČTK nemajú „rozviazané ruky,“ ale majú ich zviazané zákonom. My sme však v štáte, kde vláda veselo ignoruje Ústavu i zákony.

Michelko na začiatok poznamenal to, čo mnohí nechcú vziať na vedomie. Tieto veci Fico len prináša, o konaní kajúcnika Slobodníka ale vypovedajú iní. Na Špecializovanom trestnom súde. Pod prísahou.

Treba podotknúť i to, že na rozdiel od Slobodníka, ktorý vypovedal ako kajúcnik, tí, ktorí vypovedajú naňho, kajúcnikmi nie sú. Teda nemôžu zo svojej výpovede proti nemu, či Matovičovi a jeho „Pavlínke,“ nič získať.

Slobodník

„Je spolu s Tigrom alias Petrom Petrovom naozajstná mafia,“ hovorí politológ. A pripomína, že svedkovia opakovane vypovedali, že sa Slobodník sa stretával s Igorom Matovičom pred poslednými parlamentnými voľbami. Dôvod bol prozaický. Mal pomôcť „vyprať“ 11, 3 milióna eur Pavlíne Matovičovej.

Michelko spomenul i „Mativočovu Fabiu,“ – kauzu v ktorej šéf „protikorupčného hnutia“ tak trochu obral štát na daniach. O obrovské sumy. Firmu neskôr prepísal na „bieleho koňa.“ Účtovníctvo sa stratilo na povale… a pred potencionálnym väzením ho zachránila len premlčacia doba.

Arca

Politológ uviedol, že Matovičovci si nemali len „prať špinavé peniaze,“ ale tesne pred pádom spoločnosti Arca Capital, vybrať 10 miliónov eur. V rozpore so zákonom. Túto kauzu, na ktorú už mnohí zabudli, Michelko podrobne rozobral vo videu nižšie.

Vagovič a Tódová majú mať tiež za ušami

Roman Michelko tiež v relácii uviedol, že ak by jednalo o Fica a jeho manželku, čakali by Slovensko „palcové titulky,“ polícia by začala vyšetrovanie a mainstreamové médiá robili cirkus. Oni však mlčia. O danej Ficovej tlačovke v nich nepadla zmienka. Prečo?

„Zároveň svedkovia na súde usvedčili Slobodníka z toho, že sa pravidelne stretával s investigatívnymi novinármi, predovšetkým s Monikou Tódovou (krycie meno Mirka z Bratislavy), Marekom Vagovičom či Andreou Dömeovou, kde platil nasledovný „obchod“: ja vám poskytnem utajené informácie z vyšetrujúcich spisov a vy nebudete o mne písať nič. A tak to aj platilo.“

„Takzvaní investigatívni novinári hrubo a masívne porušovali zákon tým, že zverejňovali utajované informácie zo živých spisov a nevšímali si podlé zločiny jedného z najodpudivejších policajných dôstojníkov, dnes v pozícii elitného kajúcnika,“ skonštatoval Michelko.

Záverom

Nuž a utorka tohto článku už len pripomenie, že novinár Vagovič doteraz nevysvetlil ako to bolo s jeho využitím „služieb“ NAKA pri promo jeho knihe. Navyše Slobodníka sa snažil rehabilitovať vo svojej relácii Na rovinu v RTVS.

A jedna zo štátnych agentúr dokonca minulý týždeň označila mafiána Petra Petrova alias Tigra za „slušného podnikateľa.“

A čo sa týka únikov zo spisov v živých kauzách, pokiaľ nie ste v postavení procesnej strany, a to Denník N, Sme, či Startitup etc, zrejme nie sú, nemáte sa k údajom z vyšetrovacieho spisu ako dostať. Teda nie LEGÁLNOU CESTOU.

Zdroj: Veci Verejné Roman Michelko


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Michelko: To, že Slobodník pral Matovičovcom peniaze nehovorí Fico, ale svedkovia pod prísahou!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti