eReport.sk
Zľava Tibor Gašpar, Robert Fico a Marek Para.
Zľava Tibor Gašpar, Robert Fico a Marek Para. Reprofoto: yt/smer-sd

VIDEO Fico novinárom „čistil“ žalúdky: To fakt máme kvákať len to, čo vy chcete počuť!?

Fico novinárom „čistil“ žalúdky. A opäť mal po ruke aj zaujímavé nahrávky. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico pokračuje v boji proti údajnému prenasledovaniu opozície! Tentokrát v konkrétnom pomenovávaní konkrétnych prejavov fungovania systému kajúcnikov. A manipulácie trestných konaní, ktorá podľa jeho strany prebieha. Poukazuje pri tom na zvláštne výroky šéfa NAKA Ľubomíra Daňka. Či ignorované rozhodnutia verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej.

Prípad Krivočenko

Prípad smrti advokáta Krivočenka, ktorý počas väzby zomrel na covid, je verejnosti už známy. Čo sa však v médiách až tak neprepieralo, je stanovisko ombudsmanky k celému prípadu. Vtedajšia ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) tvrdila, že Krivočenkovi nebola poskytnutá patričná zdravotná starostlivosť preto, lebo neboli k dispozícii pľúcne ventilácie. Fico však tvrdí, že na základe jeho zistení je Kolíkovej tvrdenie klamstvom. A ventilácie k dispozícii v skutočnosti boli. Navyše sa zdá, že Patakyová vo svojom oznámení o výsledkoch prešetrenia dáva za pravdu skôr opozičnému politikovi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďari Orbánovi veria
  2. Konečne niekto?
  3. Fico sa stáva stabilným lídrom preferencií
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Hamran nekoná zákonne

„Mám za preukázané, že v dôsledku nesprávneho manažmentu poskytovania zdravotnej starostlivosti došlo k porušeniu základného práva na ochranu zdravia pána Ľubomíra Krivočenka,“ uviedla Patakyová vo svojom oznámení.

Fico pripomenul zároveň aj vyjadrenie Krivočenkového spoluväzňa. To potvrdzuje, že na Krivočenkove sťažnosti na zdravotné ťažkosti neprichádzala adekvátna odpoveď. „Kľudne použite výraz, že to bola justičná vražda,“ skonštatoval Fico. Šéf Smeru zároveň doplnil, že závery ombudsmanky by mali mať do budúcnosti väčšiu právnu silu: „Budeme navrhovať, aby takéto závery verejného obhajcu práv mali právne dôsledky.“

Fico o šéfovi NAKA: Je to úplný idiot

Sedliacky rozum nám hovorí, že orgány činné v trestnom konaní by mali ku konkrétnym obvineniam pristupovať až v momente, keď v prospech obvinenia hovorí dostatočný počet silných dôkazov. Celkom šokujúco je však iného názoru samotný riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko. „Predsa nemôžeme od vyšetrovateľa chcieť, aby nezniesol obvinenie len za to, že sa mu zdá, že má málo dôkazov,“ povedal Daňko k obvineniam, ktoré nielen podľa opozície, ale aj napríklad podľa Generálnej prokuratúry SR nie sú vždy dostatočne podložené. „Prepáčte, ja sa musím pri tom smiať, lebo to je úplný idiot,“ takto komentoval Fico vyhlásenie šéfa NAKA a Daňka samotného pred novinármi.

Gašparove trestné oznámenie

S ďalšou nepríjemnou skúsenosťou sa na tlačovej besede verejnosti zdôveril bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Ten ostal v šoku, keď zistil, ako polícia a NAKA narábajú s trestnými oznámeniami pre údajnú účelovú kriminalizáciu opozície a jej nominantov. Tentokrát trojica Fico, Gašpar a Para pustila verejnosti nahrávku, na ktorej sa bývalý príslušník NAKA Peter Chudý rozpráva s vyšetrovateľkou NAKA Danou Rahjou práve o Gašparovom trestnom oznámení.

„Chudý – Len sa chcem spýtať viac menej na ten predmet toho konania. Nech viem, čo mám Vám povedať. Rahjou – Hneď vám to poviem. Kedysi dávno podal trestné oznámenie generál Gašpar, ja som ho bola, keď bol ešte v Prešove, vypočuť. Tak siahodlho vypovedal a doplnil to, že sa tam diali také podľa neho čudné veci. Že tí svedkovia tam chodili sami s poznámkami a podobne. Chudý – Neviem, mne to príde strašne zlé, že Vás niekto zaťaží s niečím, čo by ste mohli robiť reálnu robotu. Rahjou – Ako, okrem iných vecí, sa musím takýmito somarinami zapodievať. A nič iné ľudia nerobia len vypisujú,“ znela celá nahrávka.

Gašpar vyjadril znepokojenie nad tým, že sa takto v OČTK pracuje s jeho podnetmi a ďalšími právnymi krokmi. V tomto konkrétnom prípade mu dokonca nebolo ani len oznámené, ako jeho trestné oznámenie NAKA vyriešila: „Dodnes neviem, čo s tou vecou je a kladiem otázku, čo na to dozorový prokurátor.“

Chcú vypnúť Slavín?

V rámci novinárskych otázok prišlo aj na tému rusko-ukrajinskej vojny. Hlavným bodom pozornosti je v tomto čase pamätník na Slavíne. Ten by mal byť na výročie ruskej invázie na Ukrajinu 24. februára „vypnutý“, alebo nasvietený do ukrajinských farieb. „Je tam 7 tisíc mŕtvych vojakov sovietskej armády. Čo tí majú s tým spoločné? To ideme urážať ešte aj tých?,“ reaguje na podobné aktivity Fico.

Zároveň však tvrdí, že Smer, keby bol pri vláde, by Ukrajine rád pomáhal prostredníctvom humanitárnej pomoci. Potravín, liekov, či plynu. „Mne veľmi vadí, že je vojna, ale na rozdiel od vás ju nepodporujem,“ povedal novinárom. Tým zároveň pripomenul, že na Slovensku je stále demokracia a diskusia musí prebiehať aj o tom, aká pomoc je pre Ukrajinu vhodná. „To fakt musím kvákať len to, čo vy chcete? Ja si v demokratickej spoločnosti vyhradzujem právo na iný názor, na kritický názor,“ rázne dodal trojnásobný expremiér.

Celú tlačovku Smeru zo štvrtka nájdete v pripojenom videu:

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico novinárom „čistil“ žalúdky: To fakt máme kvákať len to, čo vy chcete počuť!?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php