eReport.sk
Matúš Vallo, foto: tasr

Výhovorka či realita? Vallo: Výstavbu električkovej trate v Petržalke spomalila inflácia

Viditeľné spomalenie výstavby predlženia električkovej trate v Petržalke až po Janíkov dvor spôsobil nárast cien. Vyhlásil to na štvrtkovom (26. 5.) mestskom zastupiteľstve primátor Bratislavy Matúš Vallo. Potvrdil aj nezhody v konzorciu, ktoré práce realizuje. Avizuje, že v nasledujúcich dňoch bude rokovať s hlavným zástupcom konzorcia.

Chceme, aby električková trať bola postavená, verím, že budúci týždeň budeme mať omnoho konkrétnejšie odpovede a časové súvislosti,“ povedal primátor.

Infláciu označil za veľký problém, ktorý zneistil nielen tohto, ale aj iných dodávateľov

Vallo oznámil, že už Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) vydal metodický pokyn, ako reagovať na zdražovanie pri uzatvorenej zmluve. „Pri konkrétnych podmienkach môžeme ísť do navýšenia ceny o 50 percent,“ uviedol poslancom. Deklaruje, že mesto urobí maximum preto, aby projekt predĺženia električkovej trate v Petržalke dokončili v dobrej kvalite, za čo najmenej peňazí a v najlepšom možnom čase.

Termín dokončenia bol príliš napätý

Mestský poslanec Ján Karman tvrdí, že od začiatku bolo jasné, že termín dokončenia trate bolo príliš napätý a stačí jediná chyba a ohrozené je deklarované obdobie. „Žiaľ, stalo sa. Ja som už omnoho viac skeptický,“ povedal a poukázal na fakt, že sa nestihol už prvý míľnik prác a hoci stavebník avizuje, že druhý míľnik dodrží, nič tomu podľa poslanca nenasvedčuje. „Práce stoja,“ upozornil.

Bude vás zaujímať:

  1. Otvorenie ďalšej časti nultého bratislavského obchvatu D4/R7
  2. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.

Mestská poslankyňa Elena Pätoprstá uviedla, že sú v hre rôzne varianty, a to aj odstúpenie od zmluvy s konzorciom. Aj podľa nej sú práce momentálne zastavené. Požiadala, aby mestskí poslanci dostali aktuálne informácie k stavu projektu aj na júnovom zastupiteľstve a na otázky prišiel odpovedať aj zástupca konzorcia. Niektorí poslanci vyjadrili obavu, že sa výstavba nestihne dokončiť do konca roka 2023 a Bratislava tak príde o možnosť hradiť väčšinu finančných nákladov z eurofondov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Výhovorka či realita? Vallo: Výstavbu električkovej trate v Petržalke spomalila inflácia

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php