tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Uprostred kandidát na primátora Bratislavy Martin Mlýnek.
Uprostred kandidát na primátora Bratislavy Martin Mlýnek. Foto: tasr

Nebudem zvyšovať miestne dane! Čo ešte sľubuje kandidát OĽANO na primátora Bratislavy Mlýnek?

Na primátora Bratislavy bude v jesenných komunálnych voľbách kandidovať súčasný prednosta staromestského miestneho úradu Martin Mlýnek. Je kandidátom koalície strán OKS, OĽANO, NOVA a Zmena zdola. Oznámili to v pondelok na tlačovej konferencii, na ktorej Mlýnek zároveň predstavil základné obrysy svojich priorít. Podľa podporovateľov má byť pravicovou a transparentnou alternatívou pre Bratislavu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi.
  2. Ján Mažgút

„Primátor nám pred štyrmi rokmi predstavil plán B, ale výsledkom jeho pôsobenia sú len kozmetické úpravy. Sú síce kozmeticky pekné, ale sú to kozmetické úpravy verejného priestranstva a dôležité otázky mesta sú dlhodobo odkladané a neriešené,“ skonštatoval Mlýnek.

Dlh Bratislavy nechce zvyšovať, ale znižovsať

Deklaruje, že vo svojom pláne A pre rozvoj hlavného mesta sa bude venovať všetkým dlhodobo neriešeným problémom. Jednou z jeho základných priorít je nezvyšovať ďalej daňové zaťaženie Bratislavčanov. V tomto smere ubezpečil, že nebude zvyšovať miestne dane. Podotkol zároveň, že slovenská metropola je najviac dlhovo zaťažená, deklaruje preto, že dlh mesta nebude zvyšovať a ak sa bude dať, bude sa snažiť ho znižovať. Hľadať chce tiež riešenia, ktoré nepovedú k ďalšiemu odpredaju mestského majetku.

Zvýšenú pozornosť chce venovať aj doprave.

Jednou z priorít by mala byť aj oblasť školstva, v ktorej by mal magistrát pomáhať mestským častiam. Podporiť podľa neho treba nielen učiteľov, ale aj žiakov, dôraz by sa mal klásť na podporu predmetov, ktoré majú pre budúcnosť najväčšiu pridanú hodnotu. Zvýšenú pozornosť chce venovať aj doprave. V neposlednom rade by chcel urobiť audit v kompetenciách hlavného mesta a mestských častí. „Je to dlhodobo odkladné a spôsobuje to negatívne dosahy na fungovanie mesta,“ poznamenal Mlýnek.  

Kandiduje osem mužov a jedna žena

Svoj post v tohtoročných voľbách chce obhájiť súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo. Kandidatúru okrem Mlýneka ohlásil aj súčasný starosta Nového Mesta Rudolf Kusý či niekdajší krajský predseda hnutia Republika v Bratislavskom kraji Miroslav Heredoš. O post primátora Bratislavy sa uchádza deväť kandidátov, z toho osem mužov a jedna žena. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nebudem zvyšovať miestne dane! Čo ešte sľubuje kandidát OĽANO na primátora Bratislavy Mlýnek?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku