eReport.sk
Dav demonštrantov v Bratislave.
Dav demonštrantov v Bratislave. Foto: tasr

FOTO V Bratislave sa opäť protestovalo: Ľudia kritizovali vládu aj prezidentku Čaputovú

Stovky ľudí prišli opäť po týždni prejaviť na bratislavské Námestie slobody nesúhlasný postoj k vláde SR a prijímaným opatreniam v súvislosti s bojom proti novému koronavírusu. Okrem iného v sobotu popoludní neďaleko Úradu vlády SR kritizovali aj nákup antigénových testov a samotné testovanie.

“Boja sa ľudí,” odkázali zúčastnení súčasnej vláde a vyzvali ju k demisii. Tvrdia, že nezvláda riadenie štátu. Kritizovali tiež prezidentku SR Zuzanu Čaputovú a rozhodnutie Ústavného súdu SR, že referendum o skrátení volebného obdobia by nebolo v súlade s ústavou.

Protest proti opatreniam vlády v súvislosti s ochorením COVID-19 v Bratislave

GALÉRIA – Foto: tasr

Opatrenia na hraniciach vnímajú ako šikanovanie. Avizovali blokáciu hraničných priechodov počas najbližšej stredy (21. 7.).

Protestujúci si pripomenuli aj sobotné výročie Deklarácie zvrchovanosti SR. Zvrchovanosť je podľa ich názoru “ubíjaná a pošliapavaná”.

Ľudia čoraz častejšie dávajú najavo svoju nespokojnosť s vládou:

“Protest sa uskutočnil bez narušenia verejného poriadku,” potvrdil bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff.

Protestu sa zúčastnili aj niektorí politici, medzi inými aj Erik Tomáš zo strany Hlas-SD. “Spájame sily ! Ako predstaviteľ strany HLAS – sociálna demokracia som spolu s kolegami podporil protest pred úradom vlády,” napísal Tomáš v sobotu podvečer na sociálnej sieti. Dodal, že “všetky opozičné strany sa určite zhodujú v jednom – túto vládu amatérov a kšeftárov so zdravím ľudí treba čo najskôr vymeniť!”

Zdroj: fb/ErikTomasSR

Tomášov stranícky šéf Peter Pellegrini zase dnes informoval priamo spod Kráľovej hole, z obce Šumiac, kde bol pri zapálení vatry pri príležitosti výročia prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR. “Hoci prežívame ťažké chvíle, nedajme sa zlomiť,” odkázal Pellegrini prostredníctvom videa.

Zdroj: youtube.com/

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport