eReport.sk
Andrej Danko. Foto: tasr

Danko: Na rozdiel od Matoviča môžem chodiť bez ochranky, sledovanosť mojich videí stúpa

Šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko je presvedčený, že aktuálne preferencie strany na úrovni tesne nad tromi percentami dokáže do volieb zvýšiť tak, že sa znovu dostane do parlamentu. „Pol roka dozadu ste hovorili, že percentná sú jedno až dve. Dnes sú preferencie 3,4 percenta. A na rozdiel od Igora Matoviča môžem po regiónoch chodiť bez ochranky. Môžem na sociálne siete nahrávať videá a vidím, že ich sledovanosť stúpa,“ povedal v diskusii na TASR TV.

S rozhodnutím Ústavného súdu SR, ktorý neumožňuje skrátenie volebného obdobia formou referenda, sa Danko nestotožňuje. „Nepovedali len to, že referendom nie je možné skrátiť volebné obdobie, ale dokonca, ako keby to nemohli urobiť ani poslanci. Ústavný súd rozbil na drobné celý právny systém Slovenskej republiky. Veľmi necitlivo vlastne poprel doterajšie parlamentné voľby, ktoré sa konali na základe skrátenia volebného obdobia,“ tvrdí.

Voliči vraj nečítali programy politických strán

„Ústavný súd zaviedol nóvum. O to dôslednejšie sa bude treba rozhodovať pri parlamentných voľbách. Lebo to nie je o tom, kto lepšie komunikuje a s kým je väčšia „sranda“, ale kto lepšie riadi štát. Koho si zvolia ľudia, ten tu proste štyri roky bude,“ dodáva Danko s tým, že SNS sa aktuálne sústreďuje na budúce župné a komunálne voľby.

Rozhodnutie Ústavnému súdu SR o referende sa nepáči každému:

  1. Richard Sulík (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  3. Dav demonštrantov v Bratislave.

Tvrdí, že posledné parlamentné voľby boli plné emócií, voliči nečítali programy politických strán a nebrali do úvahy ani to, čo pre nich bývalé vládne subjekty za štyri roky urobili. A dnes sa začínajú zamýšľať nad tým, že boli zvolení ľudia nepripravení na riadenie štátu, skonštatoval Danko

„Učiteľom a vojakom bolo jedno, že im rastú platy,“ pripomenul rezorty, ktoré mala na starosti jeho strana. Dodal, že zaviedli dovolenkové poukazy, možnosť zvýhodnene vyplácať odmeny formou 13. a 14. platu, zaviedli paušálne výdavky pre živnostníkov a pre nich, ako aj firmy do určitého obratu, znížili DPH na 15 percent.

Protesty podporuje, očkovať sa nedal

Občianske protesty proti rozhodnutiu ÚS SR o neústavnosti skrátenia volebného obdobia referendom a politike štátu v boji proti pandémii Danko podporuje. „Stojíme si za názorom, že očkovanie má byť dobrovoľné a hraničné priechody nemajú zatarasovať betónmi a štrkom. Skôr by sme mali pozerať na okolité štáty, ako ľudí informujú a motivujú.”

Sám sa zatiaľ zaočkovať nedal. „Som po ťažkej operácii a ak by som sa mal dať zaočkovať, tak látkou, aká teraz na Slovensku nie je k dispozícii. A to nechcem haniť žiadnu. Ale mňa ešte nepresvedčili,“ zhrnul Danko.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport