eReport.sk
Robert Fico Foto: tasr

Čo hovorí Smer k Deklarácii o zvrchovanosti SR? Na masový protest je strana pripravená!

Prijatie Deklarácie o zvrchovanosti SR malo síce deklaratívny a symbolický, ale v čase vtedajších vrcholiacich rokovaní o novej podobe spolužitia Čechov a Slovákov výrazný politický rozmer. Pri príležitosti 29. výročia prijatia tohto dokumentu to na sociálnej sieti uviedla opozičná strana Smer-SD s tým, že Slovenská národná rada (SNR) schválila deklaráciu veľkou väčšinou 113 hlasov z celkovo 147 prítomných poslancov.

Strana tvrdí, že tento pamätný deň patrí medzi najvýznamnejšie dni v histórii Slovenska aj preto, že deklaroval zrelosť budovať vlastný demokratický a právny štát. “Žiaľ, po nástupe novej vlády pozorujeme demontáž toho, čo sa Slovensku podarilo vybudovať za dlhé desaťročia. V priamom prenose vidíme rozklad demokracie a podkopávanie základov právneho a sociálneho štátu,” zdôraznili sociálni demokrati s tým, že “Smer-SD je pripravený organizovať masový protivládny protest pri príležitosti Dňa Ústavy SR 1. septembra 2021.”

Zdroj: fb/smersd

Slovenský parlament dokument schválil 17. júla 1992, v čase, keď bola Slovenská republika ešte súčasťou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) a uskutočňovali sa rokovania českej a slovenskej reprezentácie o ďalšom usporiadaní zväzkov medzi Slovákmi a Čechmi. Prijatie deklarácie ako jednostranný krok Slovenska posunulo tento proces k dohode o rozdelení Česko-Slovenska.

K Deklarácii o zvrchovanosti SR sa vyjadrili aj ďalší politici:

  1. Dav demonštrantov v Bratislave.
  2. Veronika Remišová (Za ľudí)
  3. Vladimír Mečiar

Výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR je na základe zákona Národnej rady (NR) SR z 20. októbra 1993 pamätným dňom SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport