eReport.sk
Foto: eReport

FOTO Veľká protivládna demonštrácia v Bratislave: Pred úrad vlády prišiel dav!

Veľké protestné zhromaždenie sa dnes od 14:00 zhromaždilo v priestranstve pred Úradom vlády Slovenskej republiky. Účasť ohlásil napríklad aj šéf SNS Andrej Danko, líder ĽSNS Marián Kotleba či europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík. Po proteste chcú demonštranti navštíviť doma aj niektorých politikov a členov konzília.

Pred protestom sa ľudia Na sociálnych sieťach organizovali v rôznych skupinách. Avizovali, že do Bratislavy budú smerovať davy ľudí z celého Slovenska. Organizátori hovorili, že do hlavného mesta prídu nespokojní občania vlakmi aj autobusmi.

Danko chce slobodné očkovanie

Na Námestie slobody mierili v sobotu početné zástupy ľudí už od obeda. Veľká časť z nich sú sympatizanti Kotlebovej strany ĽSNS, ktorí si so sebou priniesli aj zelené vlajky strany. Demonštranti protestovali voči prijatým opatreniam vlády pred očakávanou treťou vlnou pandémie a voči očkovacej politike štátu.

Protestujúcich prišiel podporiť aj šéf SNS a bývalý predseda národnej rady Andrej Danko. „Som tu preto, aby som podporil ten názor, že očkovanie má byť slobodné. Pretože sa mi nepáči, že po návšteve predsedníčky Európskej komisie, ktorá tu bola, sa stupňuje tlak na ľudí, ktorí má rôzne podoby. Videli ste uzavretie hraníc je bezprecedentné,” zdôvodnil prečo prišiel na protest Danko.

„Nechceli by ste počuť telefonáty niektorých ministrov okolitých štátov, ktorí sa ma pýtali, že čo sa to tu deje či sme vystúpili zo Schengenu,” doplnil.

Facebooková skupina Verejnosť proti nátlaku a psychickému mučeniu uvádza, že po protestoch pred úradom vlády bude program pokračovať ďalej. Navštíviť chcú bydliská politikov a členov konzília, ktorí sú podľa nich zodpovední za súčasnú situáciu.

Protest pred sídlom premiéra:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport