eReport.sk
Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi, archívna snímka. Foto: fb/premer.sr

FOTO Heger daruje seniorom 200-tisíc: Časy, keď sa peniaze zneužívali na sebaprezentáciu, sú preč!

Na obnovu domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, ktorý koncom marca zničil rozsiahly požiar, daruje predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) 200.000 eur. O vyčlenení financií z rezervy predsedu vlády informoval Heger po stretnutí s vedením dotknutého zariadenia na sociálnej sieti.

„Pred takmer mesiacom seniori čelili ničivému požiaru, ktorý ich pripravil o zázemie. Bolo veľkým šťastím v nešťastí, že nikto neprišiel o život, a to vďaka rýchlemu nasadeniu bezpečnostných zložiek a odvážnym opatrovateľkám, ktoré pacientov premiestnili do bezpečia,“ skonštatoval premiér s tým, že k návšteve zariadenia a poskytnutiu pomoci ho inšpirovala poslankyňa Mária Šofranko (OĽANO). Tá sa pod premiérovym statusom svojmu spolustraníkovi hneď aj poďakovala: „V mene všetkých seniorov ďakujeme za Vašu pomoc, pán premiér!“

Zdroj: fb/premier.sr

„Rezerva predsedu vlády nesmie slúžiť na výstrelky, ale na skutočnú pomoc ľuďom v núdzi a zmysluplné spoločenské projekty,“ podotkol, pričom pripomenul zneužívanie inštitútu rezervy predsedu vládu v minulosti.

Premiér v závere svojho oznámenia ešte dodal politický odkaz, ktorý mal zjavne vyznieť ako výčitka na adresu minulých vlád: „Časy, kedy boli peniaze zneužívané na vlastnú sebaprezentáciu, podporu fitnesky alebo auto pre huslistu, sú preč. Rezerva predsedu vlády nesmie slúžiť na výstrelky, ale na skutočnú pomoc ľuďom v núdzi a zmysluplné spoločenské projekty.“

Zdroj: fb/premier.sr

Požiar z 29. marca spôsobil v mestskom domove dôchodcov rozsiahle škody, extrémne zasiahnutá bola celá budova. Zariadenie zabezpečovalo sociálnu službu pre 193 prijímateľov. Z horiacej budovy sa podarilo včas evakuovať ľudí, nikto sa na mieste nezranil. Klientom museli nájsť dočasné náhradné ubytovanie.

FOTO Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi

GALÉRIA – Foto: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  4. Poverená šéfka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná.
  5. Peter Pellegrini počas tlačovky o klamstvách premiéra Eduarda Hegera.
  6. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  7. Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Heger daruje seniorom 200-tisíc: Časy, keď sa peniaze zneužívali na sebaprezentáciu, sú preč!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php