eReport.sk
predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger o obvinení Fica a Kaliňáka: Nie je to so súhlasom politických špičiek, dozvedel som sa to z médií!

Hnutie OĽANO podporuje vydanie poslanca Národnej rady SR Roberta Fica (Smer-SD) na väzobné stíhanie, rovnako s tým súhlasí aj predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Poukázal na to, že vlády Fica boli známe tým, že mali veľa korupčných káuz. Zakúsili sme aj to, že Fico neváhal zneužívať orgány činné v trestnom konaní (OČTK) na politický boj,” povedal Heger s tým, že ich vláda prišla s tým, že je to neprípustné. Podľa jeho slov ide čisto o rozhodnutie OČTK. „Neobvinili sme ich my ako politici, ale obvinili ich OČTK,“ uviedol premiér.

Heger o Ficovi: Vedel, že sa začnú vyšetrovať jeho kauzy

Ako uviedol, nie je to so súhlasom politických špičiek, pretože sa ho na to nikto nepýtal. Podľa jeho slov sa to dozvedel v stredu (20. 4.) počas rokovania vlády z médií. Fico sa na to podľa neho pripravoval. „Nie je to so súhlasom politických špičiek, nikto sa ma na to nepýtal, dozvedel som sa to z médií,” vyhlásil.

Ako tvrdí Heger, predseda Smeru-SD na to pripravoval aj verejnosť po tom, ako dostala od občanov dôveru súčasná vláda, ktorá „rozviazala OČTK ruky”.

Podľa premiéra je absurdné porovnávať poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča s predsedom Smeru-SD alebo Petrom Pellegrinim, ktorí boli predsedovia vlády.

„Vedel, že sa začnú vyšetrovať jeho kauzy, ktoré zametali dlhé roky pod koberec,“ povedal predseda vlády. Schéma, ktorú založil Fico, sa podľa premiéra jasne odkrýva a je jasné, že sa z toho snaží urobiť politický proces. „Samozrejme, že Fico z toho robí politický proces. Nič iné mu neostáva,“ reagoval premiér. „Obvinili ich orgány činné v trestnom konaní, nie politici,“ zdôraznil.

Vyzval politikov, aby nevyvíjali tlak na sudcov

Predseda vlády povedal, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) leží v žalúdku viacerým ľuďom, pretože rozviazal ruky polícii. Polícia dnes vyšetruje to, čo je v rozpore so zákonom, uviedol.

Premiér pripomenul, že v tejto veci nemôže vedieť, aké je dôkazné bremeno a ani to nechce vedieť.

Na otázku či by sa mal Fico vzdať svojho mandátu, Heger povedal, že je to taká závažná vec, že Fico by mal zaujať iné stanovisko, ako zaujal.” Vyzval politikov, aby nevyvíjali tlak na sudcov či prokurátorov. Podľa premiéra je absurdné porovnávať poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča s predsedom Smeru-SD alebo Petrom Pellegrinim, ktorí boli predsedovia vlády. „Nechajme vyšetrovateľov vyšetrovať. Potrebujeme týchto ľudí chrániť, aby sa mohli venovať svojej práci,“ podčiarkol Heger.

Premiér pripomenul, že v tejto veci nemôže vedieť, aké je dôkazné bremeno a ani to nechce vedieť. Myslí si, že je to tak správne a predseda vlády nemá čo vedieť, čo je v spisoch a zložkám môže len dôverovať. Verí, že podozrenia sú podložené dôkazmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
  2. Eduard Burda, expert na trestné právo a dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského na archívnej snímke.
  3. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  4. Hovorkyňa Katarína Kudjáková informuje o vzatí Roberta Kaliňáka do väzby.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Peter Pellegrini počas tlačovky o klamstvách premiéra Eduarda Hegera.
  7. Prokurátor ÚŠP Matúš Harkabus na snímke z videa.
  8. Erik Tomáš na snímke z videa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger o obvinení Fica a Kaliňáka: Nie je to so súhlasom politických špičiek, dozvedel som sa to z médií!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti