eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: fb/premier.sr

VIDEO Heger pre ČT24: Viete, toto je tá tragédia. Politické špičky sa stavajú na čelo dezinfoscény!

V týchto dňoch na sociálnych sieťach nájdete aj video, v ktorom slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) reaguje pre českú televíziu ČT24. Popisuje pritom napätú vnútropolitickú situáciu v Slovenskej republike v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Časť prejavu predsedu slovenskej vlády, ktoré je na videu zachytená, ukazuje premiéra hnutia OĽANO ako, jemne povedané, „naštartovaného“ (alebo, ak chcete nahnevaného/vyočeného) muža.

Keď sa divákom, primárne tým v Českej republike, snaží vysvetliť dôvody toho, prečo je občianska spoločnosť na Slovensku tak významne polarizovaná, niet pochýb o tom, že sa Heger dostáva do určitého diskomfortu. A vysiela tak aj za hranicami posolstvo o nespochybniteľnom fakte, ktorý je jasný asi každému občanovi pod Tatrami: slovenský premiér a jeho vláda je v ostrom konflikte so slovenskou politickou opozíciou aj tiež s významnou časťou našej verejnosti.

„Veď to sa každému úplne obracia vnútro!“

„Viete, toto je tá tragédia. Toto je tá tragédia, že politické špičky sa stavajú na čelo dezinfoscény! Klamú a zavádzajú občanov! Snažia sa pozdvihnúť práve ten proruský naratív, pričom vidíme, ako sa správa ruská armáda na Ukrajine,“ chrlil zo seba v štúdiu ČT24 Heger.

A Robert Fico spolu s ďalšími sa stavajú na špičku tohto, aby zvrátili, tu živili tento ruský naratív. Je to úplne zvrátené, čo predvádzajú! Ukazuje to jasne, že tomuto človeku nie je nič sväté!

Predseda vlády SR

Vzápätí dosť explicitne spresnil aj to, čo podľa neho na Ukrajine vidíme: „Vidíme to na vlastné oči. Veď my sme priamy sused. Vidíme to vraždenie nevinných ľudí. Vidíme znásilňovanie mladých dievčat. Veď to sa každému úplne obracia vnútro! To svedomie vám nedovolí, ešte takému niečomu fandiť.“

Podľa Hegera Ficovi nie je nič sväté

Moderátor takpovediac so zatajeným dychom počúval slová slovenského predsedu vlády, na videu je zreteľne vidieť, že je doslova plne na slová Hegera koncentrovaný. A nie je vylúčené, že ho Heger svojim razantným prejavom aj uviedol aj do istého úžasu (ak nie rovno do šoku).

A premiér za hnutie OĽANO pokračoval. Spomenul trojnásobného expremiéra a šéfa opozičnej strany Smer-SD. Pravdupovediac, pre mnohých bolo by skôr veľkým prekvapením, keby v médiách na jeho meno zabudol: „A Robert Fico spolu s ďalšími sa stavajú na špičku tohto, aby zvrátili, tu živili tento ruský naratív. Je to úplne zvrátené, čo predvádzajú! Ukazuje to jasne, že tomuto človeku nie je nič sväté!“

Nedovolíme, aby Slovensko bolo oklamané!“

Slovenský premiér následne s dôrazom vyhlásil, že koaličný štvorspolok jednoducho musí konať: „My veľmi jasne budeme komunikovať proti tomu. „Nedovolíme, aby Slovensko bolo oklamané, pretože tu ide o závažnú hrozbu aj Slovenska!“

Uvedomili si, že áno, že súčasná ruská garnitúra je brutálna, zabíja, má chúťky aj na ďalšie krajiny ako je Slovensko, aj ďalšie krajiny na východnom krídle.

Eduard Heger, premiér SR.

Ako Heger myslel? To, vysvetlil v pokračovaní svojho čoraz ofenzívnejšieho ladeného monológu, pričom opäť spomenul meno lídra druhej najsilnejšej parlamentnej strany na Slovensku. „Ja som veľmi vďačný, že po tom, ako Rusko dlhé mesiace klamalo, že na Ukrajinu nezaútočí, sám Robert Fico dva dni, alebo tri dni predtým zorganizoval protest proti našej vláde, kde jasne ospevovali, že Rusko nezaútočí. Dna dni na to, alebo tri dni na to už nemali čo povedať, lebo Rusko zaútočilo brutálnym spôsobom na Ukrajinu. Padla mu sánku, nemal na to čo povedať,“ vysvetľoval zjavne kvalitne „rozbehnutý“ Heger s tým, že podľa neho v čase vpádu ruských síl na Ukrajinu „naozaj precitlo veľa ľudí na Slovensku“.

„Uvedomili si, že áno, že súčasná ruská garnitúra je brutálna, zabíja, má chúťky aj na ďalšie krajiny ako je Slovensko, aj ďalšie krajiny na východnom krídle. Čiže som rád, že tento ruský naratív sa výrazne potlačil. A je smutné, že bývalé politické špičky sa ho snažia znova oživiť,“ dodal Eduard Heger.

VIDEO Heger pre ČT24: Toto je tá tragédia. Politické špičky sa stavajú do čela dezinfoscény!

Zdroj: Zdroj:ct24/twitter

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
  2. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  3. Na ilustračnej snínke dobová tlač na prelome rokov 1989 a 1990.
  4. Emmanuel Macron (vpravo) a Eduard Heger (vľavo) si podávajú ruky v decembri 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger pre ČT24: Viete, toto je tá tragédia. Politické špičky sa stavajú na čelo dezinfoscény!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php