eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: fb/premier.sr

Heger príležitosti Dňa Zeme: Som rád, že moja vláda zodpovedne myslí na budúce generácie!

Spoločnosť, ktorá si váži prírodu, nikdy neprehrá. Podpora zelenej ekonomiky a životného prostredia sa pozitívne prejaví na zdraví, pracovných príležitostiach alebo úspore energií. Na sociálnej sieti to uviedol premiér Eduard Heger (OĽANO) pri príležitosti Dňa Zeme, pripadajúceho na 22. apríla.

Celý svet čelí klimatickej zmene, pretože sme ako ľudstvo zabudli na to, že sme súčasťou jedného celku, jedného domova.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO)

Oceány plné plastov, znečistené ovzdušie, vyrúbané lesy a úhyn živočíchov je podľa predsedu vlády pre ľudstvo zlá vizitka. „Čas vrátiť nemôžeme, ale stále dokážeme prehodnotiť náš vzťah k matke Zemi a zmeniť svoje správanie,“ poznamenal Heger. Skonštatoval, že príroda je najväčší spojenec ľudí a poskytne im dostatočnú ochranu, ak sa postavia na jej stranu.

Heger: Vláda nie je voči klimatickým zmenám ľahostajná

„Deň Zeme nám pripomína, aká dôležitá je pre náš život ochrana prírody, ovzdušia a biodiverzity. Celý svet čelí klimatickej zmene, pretože sme ako ľudstvo zabudli na to, že sme súčasťou jedného celku, jedného domova,“ povedal premiér.

Zároveň poukázal, že vláda v oblasti životného prostredia presadila reformu národných parkov či zálohovanie plastových fliaš. Ide realizovať zelené reformy z plánu obnovy, a to obnovu rodinných domov, reformu krajinného plánovania a zákon o stavebnom odpade. Vláda tiež pripravuje zákon o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácii, rozširuje chránené územia, zvyšuje ochranu vzácnych druhov a postupne odstraňuje envirozáťaže, priblížil Heger a zároveň podčiarkol: „Som rád, že práve moja vláda nie je voči klimatickým zmenám ľahostajná a zodpovedne myslí na budúce generácie.“

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger medzi seniormi v Spišskej Novej Vsi.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Eduard Heger na fotografie, ktorú zverejnil po tom, ako dorazil na Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger príležitosti Dňa Zeme: Som rád, že moja vláda zodpovedne myslí na budúce generácie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti