eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

FOTO Do parlamentu prišiel vládny návrh podpísaný „premiérom Matovičom“! Trapas už stihol obletieť internet!

Do parlamentu tento týždeň dorazil vládny návrh zákona, na základe ktorého chce vláda darovať 500 eurový poukaz každej osobe nad 60. rokov, ktorá sa zaočkuje tromi dávkami vakcín proti ochoreniu covid-19. Dorazil však v bizarnej podobe, ktorá občanov už niekoľko hodín zabáva na internete. Ako predseda vlády nie je na návrhu uvedený nikto iný, ako minister financií Igor Matovič (OĽANO).

Situácia je úsmevná práve preto, lebo Igor Matovič už relatívne dlhú dobu predsedom vlády nie je. Po viacerých výhradách od koaličných partnerov ho totižto počas tohto volebného obdobia nahradil jeho stranícky kolega a bývalý minister financií Eduard Heger (OĽANO). Práve Hegerovi je naviac často vyčítaná nevýraznosť a neangažovanosť v riešení veľmi početných vládnych konfliktov. Opoziční politici na čele s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom dokonca zvyknú tvrdiť, že premiérom je v skutočnosti stále Igor Matovič.

Bola výmena na čele vlády skutočne 1. aprílom?

Ďalšou zaujímavosťou je, že Eduard Heger vymenil Igora Matoviča na čele vlády presne 1. apríla, čo je deň známy tým, že si pripomíname sviatok bláznov a zo svojich blízkych a priateľov si v tento deň dokonca zvykneme vystreliť. To, či si vláda z občanov v tomto prípade len vystrelila, alebo či ide o hrubú administratívnu chybu pracovníkov Úradu vlády SR, vedia asi len Hegerovi spolupracovníci na úrade.

Bude vás zaujímať:

  1. Su-27 Flanker, bomardér, Ukrajina
  2. Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Do parlamentu prišiel vládny návrh podpísaný „premiérom Matovičom“! Trapas už stihol obletieť internet!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti