eReport.sk
Su-27 Flanker, bomardér, Ukrajina
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/piotr zajc

Schyľuje sa ku konfliktu? Rusko zhromaždilo pri hraniciach s Ukrajinou vyše 94.000 vojakov!

Neďaleko ukrajinských hraníc sa zhromaždilo odhadom už zhruba 94.300 ruských vojakov, povedal v piatok ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Podľa jeho slov pritom existuje pravdepodobnosť, že koncom januára dôjde na hraniciach k “rozsiahlej eskalácii”.

„Naša spravodajská služba analyzuje všetky scenáre, vrátane tých najhorších. Poznamenáva, že existuje pravdepodobnosť rozsiahlej eskalácie zo strany Ruska. Najpravdepodobnejší čas, kedy bude (Rusko) pripravené na eskaláciu, je koniec januára,” povedal Reznikov podľa agentúry AP ukrajinským poslancom. Dodal, že spomínaná eskalácia “je pravdepodobná, avšak nie istá a našou úlohou je predísť jej”.

Ukrajina chce diplomatické riešenie

„Ukrajina má záujem v prvom rade o politické a diplomatické riešenie,” zdôraznil Reznikov. Predstavitelia Ukrajiny a krajín Západu majú obavy z hromadenia ruských vojakov a techniky neďaleko rusko-ukrajinských hraníc, ktoré môže byť podľa nich predzvesťou možného ruského útoku na Ukrajinu.

Bude vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Rusko vojenský konflikt odmieta

Rusko tvrdenia o príprave vojenského útoku voči Ukrajine odmieta. „Nemáme žiadne plány zaútočiť na Ukrajinu. V blízkosti ukrajinských hraníc nemáme žiadnu zvýšenú vojenskú aktivitu. Neprebiehajú žiadne prípravy na ofenzívu,” zdôraznil v piatok ruský senátor Konstantin Kosačev.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schyľuje sa ku konfliktu? Rusko zhromaždilo pri hraniciach s Ukrajinou vyše 94.000 vojakov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti