eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger o lockdowne: Zajtra je desiaty deň od jeho zavedenia, budeme musieť prehodnotiť všetky dáta!

V sobotu (4. 12.) je desiaty deň, keď sa budú prehodnocovať dáta po tom, čo bol na Slovensku zavedený lockdown. Uviedol to počas piatkovej tlačovej konferencie predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

Podľa Hegera je dobra veľmi náročná

Podľa premiéra je doba náročná. Dáta budú vyhodnocovať odborníci pod vedením ministra zdravotníctva. Na základe toho bude, ako tvrdí Heger, navrhnutý ďalší návrh opatrení. Ak nejaké uvoľňovanie opatrení prichádza do úvahy, tak je to podľa slov premiéra pre očkovaných ľudí a tých, ktorí ochorenie COVID-19 už prekonali. „Kedy a ako, tak to nechajme na zajtrajšie zhodnotenie,” povedal premiér.

Sobota kľúčovým dňom

Vláda uplynulý týždeň zaviedla pre zlú pandemickú situáciu v krajine a vysoký počet hospitalizovaných ľudí v nemocniciach lockdown. Vládny kabinet avizoval, že po desiatich dňoch dôjde k prehodnoteniu opatrení.  

Šeliga vyzýva na povinné očkovanie

„Som presvedčený, že minister zdravotníctva by mal nariadiť povinné očkovanie. V kombinácii s výhodami pre očkovaných, tak môžeme pomôcť našim preťaženým nemocniciam a poraziť pandémiu. Každý deň váhania je zbytočnou stratou na životoch, ktorá sa prejaví o pár týždňov,“ zdôraznil Šeliga a dodáva. „Vladimír Lengvarský je generál, práve teraz potrebujeme vojenský prístup a jasné velenie,“ uzavrel.

Bude vás zaujímať:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger o lockdowne: Zajtra je desiaty deň od jeho zavedenia, budeme musieť prehodnotiť všetky dáta!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti