eReport.sk
Zásah polície na Festivalovom námestí v Košiciach. Foto: čitateľ

FOTO a VIDEO Nočná naháňačka v Košiciach: Polícia začala trestné stíhanie

V piatok večer v Košiciach mali veselo. Na Festivalovom námestí v metropole východného Slovenska zasahovalo podľa svedkov osem policajných áut. 

Podľa regionálneho spravodajského portálu Korzár.sk zásah polície súvisel s policajnou naháňačkou. Trestné stíhanie za trestný čin útoku na verejného činiteľa začala polícia v súvislosti s ňou. Unikajúceho muža, ktorý vozidlom narazil do policajta, nezastavila ani streľba.

„V piatok 5.3. krátko po 22.00 h 53-ročný vodič osobného motorového vozidla značky Fiat 500, ktorý už na prvý pohľad javil známky požitia alkoholických, prípadne iných návykových látok, vošiel bez rúška do vnútorných priestorov jednej z čerpacích staníc v Košiciach. Svojím autom následne zablokoval vozidlo, ktoré sa tam v tom čase nachádzalo, a na vodiča začal nepríčetne kričať,” uviedla Ivanová s tým, že policajti, ktorí prechádzali okolo, zbadali zvláštne postavené vozidlo medzi čerpacími stojanmi.

Naháčka nočnými Košicami a strieľanie

„Vodiča vyzvali, aby predložil doklad totožnosti, avšak ten ani na opakované výzvy policajtov nereagoval a arogantne s nimi komunikoval. Potom sa vozidlom prudko pohol vpred, pričom narazil do policajta, vošiel do protismeru a veľkou rýchlosťou unikal smerom na Watsonovu ulicu v Košiciach,” priblížila Ivanová s tým, že na výzvy policajtov, aby zastavil, nereagoval.

Jedna zo zasahujúcich hliadok zablokovala časť cesty na Watsonovej ulici, no vodič ani na jej znamenia na zastavenie vozidla nereagoval a svoju jazdu smeroval priamo na policajtov.

Zásah polície na Festivalovom námestí v Košiciach

Zdroj: čitateľ

Jeden z policajtov preto použil služobnú zbraň a prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku. Vodiča zablokovali až ďalšie hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky na Festivalom námestí. Muž bol eskortovaný na policajné oddelenie, kde ho podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Keďže sa podľa slov polície správal nepríčetne a bezducho komunikoval, v súčasnosti je hospitalizovaný v jednej z košických nemocníc, kde je policajtmi strážený.

Policajt, do ktorého vozidlom narazil, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s časom liečenia viac ako 14 dní.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Zaujímavosti