eReport.sk
Zásah polície na Festivalovom námestí v Košiciach. Foto: čitateľ

VIDEO Polícia zasahovala v Košiciach: Svedkyňa tvrdí, že počula aj výstrely!

KOŠICE (aktualizované) – Neďaleko košického centra bolo počuť policajné húkačky, vidieť blikajúce majáky a údajne sa aj strieľalo. Na Festivalovom námestí v metropole východného Slovenska, neďaleko košického amfiteátra, zasahovalo podľa svedkov v piatok v noci osem policajných áut. Boli medzi nimi aj civilné vozidlá s majákmi. Minimálne jedno – a to čiernej farby, tvrdia svedkovia. Podľa regionálneho spravodajského portálu Korzár.sk zásah polície súvisel s policajnou naháňačkou.

Obyvatelia bývajúci na Festivalovom námestí v Košiciach, či v jeho blízkosti, kontaktovali redakciu eReportu v súvislosti s hlučným zásahom polície, ktorá „úradovala” okolo 22.30 h v piatok. Niektorí svedkovia tvrdia, že počuli aj výstrely. „Najprv som počula húkačky, potom zrejme výstrely, možno to boli aj delobuchy. A keď som následne prišla k oknu, videla som viacero policajných áut, ktoré obkľúčili dve osobné vozidlá,” povedala nám svedkyňa z Košíc.

Fotky zaslané redakcii potvrdzujú, že na mieste sa skutočne niečo zomlelo. Regionálny portál Korzar.sk však píše, že policajti sa snažili dolapiť civilné motorové vozidlo značky Fiat, ktoré sa im, zo zatiaľ neznámych dôvodov, snažilo uniknúť. „Ako sme sa na mieste dozvedeli, Fiat, ktorý odmietal zastaviť a polícia ho prenasledovala, dokonca zrazil jedného z jej príslušníkov, ktorý potom putoval na vyšetrenie do nemocnice,” píše spravodajský web Korzár, ktorý potvrdil výstrely, pričom malo ísť o výstrely varovné.

Na snímkach je vidieť niekoľko policajných áut, medzi ktorými sa podľa očitých svedkoch majú nachádzať aj civilné osobné vozidlá. Čo presne sa stalo, do týchto chvíľ nie je známe.

Po niekoľkých minútach, krátko pred 23.00 h, policajné autá z miesta odišli a tam, kde sa zásah uskutočnil, ostalo iba jedno civilné osobné vozidlo, ktoré mali policajti podľa svedkov obkľúčiť. Zadržaný vodič Fiatu vraj kládol odpor a policajti použili donucovacie prostriedky. Jeho auto ostalo odstavené neďaleko električkovej trati, v nebezpečnej blízkosti koľajníc, pričom električky museli pri prechádzaní popri aute výrazne spomaliť. Aspoň to tvrdia svedkovia.

Zdroj: fb/kosice na facebooku

Záchranku na mieste svedkovia nepotvrdili. Miesto zásahu podľa našich informácií policajti zrejme monitorujú, pri odstavenom vozidle sa z času na čas objavujú policajné hliadky. Už sa tak stalo minimálne v jednom prípade.

GALÉRIA: Zásah polície na Festivalovom námestí v Košiciach

Foto: čitateľ

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity