eReport.sk
Chystá sa NATO na vojnu?
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Fínska vlajka v NATO! Aliancia dá v Bruseli symbolicky najavo, že má nového člena

Fínska vlajka v NATO! V sídle Severoatlantickej aliancie v Bruseli už v najbližších dňoch vztýčia fínsku vlajku. Avizoval to v piatok jej generálny tajomník Jens Stoltenberg. Informovala o tom TASR s odvolaním sa na agentúru AFP.

Fínska vlajka bude viať v Bruseli. Fínsky prezident Sauli Niinistö sa ešte vo štvrtok neskoro večer poďakoval 30 členským štátom NATO za to, že podporili vstup jeho krajiny do Severoatlantickej aliancie. Vyjadril sa tak po tom, ako žiadosť Fínska odobrilo Turecko, ako vôbec posledná členská krajina Aliancie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Turecký parlament schválil žiadosť Fínska
  2. Fínsky prezident Sauli Niinistö sa vo štvrtok neskoro večer poďakoval 30 členským štátom NATO za to, že podporili vstup jeho krajiny do Severoatlantickej aliancie.
  3. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  4. Nemecko to zatiaľ odmieta

Fínska vlajka ako dôkaz

Fínsko a Švédsko požiadali v máji 2022 spoločne o vstup do NATO. Reagovali tak na ruskú inváziu na Ukrajinu. Podmienkou vstupu je, že ho musí odobriť všetkých 30 členských krajín Aliancie. Fínsku zostávajú na oficiálny vstup už len niektoré formálne kroky.

Vstup susedného Švédska do Aliancie je,naopak, stále v nedohľadne, píše agentúra AP. Zatiaľ ho totiž neodobrili Turecko ani Maďarsko. A to napriek tomu, že vyjadrujú podporu ďalšiemu rozširovaniu NATO.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fínska vlajka v NATO! Aliancia dá v Bruseli symbolicky najavo, že má nového člena

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti