eReport.sk
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr

Fínsko do NATO, Švédsko nie! Kovács popísal dôvody, prečo má Maďarsko s krajinou problém!

Maďarský parlament doposiaľ neschválil vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie z troch príčin, povedal hovorca vlády Zoltán Kovács. Zverejnil ich v stredu na serveri abouthungary.hu.

Fínsko do NATO, Švédsko nie

Švédsko podľa Kovácsa neustále podkopáva vzájomné vzťahy, čím sa zároveň rúca „trón morálnej nadradenosti“ tejto škandinávskej krajiny. Tretia príčina váhania parlamentu v tejto otázke tkvie v nedostatku pozornosti a rešpektu zo švédskej strany, napísal hovorca.

„Vzťahy medzi našimi krajinami sa v priebehu rokov zhoršili, čo robí premostenie priepasti v týchto ťažkých časoch ešte náročnejším,“

dodal Kovács.

Poslanci maďarského parlamentu v pondelok večer schválili návrh ratifikovania vstupu Fínska do NATO. O vstupe Švédska do NATO nerozhodli.

Dôvody rozhodnutia

Premiér Viktor Orbán 25. februára povedal, že na stretnutí frakcií vládnych strán Fidesz a KDNP v Balatonfürede sa k tejto téme rozprúdila diskusia. Na schôdzke totiž zaznelo, že politici týchto krajín „hrubo a neopodstatnene urážali Maďarsko“. Do oboch severských krajín preto vyslali parlamentnú delegáciu. Jej členovia rokovali v Štokholme 7. marca a deň na to v Helsinkách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Potrebné pre našu slobodu
  2. Hegerove vízie
  3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane

Švédsky premiér Ulf Kristersson 23. marca v Bruseli vyhlásil, že od Budapešti bude žiadať vysvetlenie, prečo maďarský parlament odkladá ratifikáciu vstupu Švédska do aliancie NATO.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fínsko do NATO, Švédsko nie! Kovács popísal dôvody, prečo má Maďarsko s krajinou problém!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti