tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
nákladné vozne, vagóny, železnica
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Fíni udreli na Rusov: Skonfiškovali im skoro tisícku nákladných železničných vozňov!

Fínsko na základe sankcií EÚ skonfiškovalo už takmer tisíc nákladných železničných vozňov patriacich ruským spoločnostiam. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje z fínskych a ruských železníc.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  2. Švédska premiérka Magdalena Anderssonov.

Po tom, ako EÚ v apríli uvalila sankcie na vývoz ruského uhlia, podniklo Fínsko kroky na obmedzenie železničnej dopravy z Ruska, ktorých súčasťou sú aj konfiškácie vagónov.

Zhabali už 865 vozňov z Ruska

Agentúra Reuters získala list ruských železníc datovaný 6. júnom, v ktorom sa uvádza, že fínske úrady zhabali už 865 vozňov z Ruska.

Hovorkyňa fínskych štátnych železníc VR pre Reuters potvrdila, že v súčasnosti sa v krajine nachádza približne 800 nákladných vagónov, na ktoré sa vzťahujú európske sankcie. Ďalšie vozne, na ktoré sa sankcie nevzťahujú, budú podľa nej čo najskôr vrátené do Ruska.

Viaceré ruské firmy sa odvolali

Fínske úrady pre Reuters uviedli, že v súlade so sankciami EÚ zmrazili majetok desiatok fyzických a právnických osôb z Ruska a Bieloruska v hodnote minimálne 82 miliónov eur. Medzi sankcionovanými subjektmi sú aj dopravné spoločnosti.

Podľa fínskych železníc zhabané vagóny buď priamo patrili firmám, ktoré boli na sankčnom zozname EÚ, alebo spoločnostiam, ktoré museli v dôsledku sankcií zmeniť svoju majetkovú štruktúru. Minimálne jedna zo štyroch ruských firiem, ktorým boli skonfiškované vagóny, sa voči rozhodnutiu fínskych úradov odvolala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fíni udreli na Rusov: Skonfiškovali im skoro tisícku nákladných železničných vozňov!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku