eReport.sk
Lekári otvorili pandorinu skrinku
Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Svet podľa Fica? Heger si nedal pokoj ani v sobotu, kampaňuje ako divý! TOTO dal dnes

Svet podľa Fica? Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) politike nedá pokoj ani cez víkend. V sobotu zverejnil vyhlásenie, v ktorom sa opäť zameral na opozičnú stranu Smer-SD a jeho predsedu Roberta Fica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikuláš Dzurinda (uprostred) predstavuje nový politický projekt s názvom Modrá koalícia.
  2. Cenzúra je totalita!
  3. Už by aj stačilo!
  4. Len táto vláda zachráni Slovensko!

Nie je vylúčené, že Heger citlivo vnímal ostatný prieskum agentúry Polis Slovakia, v ktorom väčšina občanov uviedla, že chcú po predčasných voľbách triumf Smeru a za premiéra Fica. To bol zrejme dôvod, prečo počas dňa pracovného pokoja mal Heger nutkanie, aby občanom priblížil lídra parlamentnej opozície a jeho stranu svojou optikou.

Dôrazne varoval pred návratom Fica

„Robert Fico opäť ukázal, kam bude naša krajina SMERovať, ak sa vráti k moci. A nie, nebude to spravodlivé, slušné a demokratické Slovensko, ktoré vie kam geopoliticky patrí a aj sa primerane k tomu správa,“ týmito vetami začal svoje politické vyhlásenie Heger.

Heger dal verejný prísľub

Dočasne poverený premiér reagoval na tlačovku Smeru, ktorú opozičná strana usporiadala ešte v piatok (3.2.). „Na včerajšej tlačovej besede sa vyhrážal odobratím výsluhových dôchodkov vyšetrovateľom, ktorí sa ´opovážili´ robiť si svoju prácu. Prirovnal ich k agentom ŠtB. Takéto vyjadrenia verejne odsudzujem a expremiérovi pripomínam, že takto sa dôvera v právny štát nebuduje. Za týmto divadlom bola opäť len ochrana jeho ľudí, ako Kaliňák, Brhel a spol. No títo ľudia nie sú viac ako zákon a nesmieme dovoliť, aby sa tak znova cítili. Dávam preto verejný prísľub, že pokiaľ budem premiérom, spravodlivosť bude mať vždy rozviazané ruky,“ podčiarkol premiér, ktorý už nejaký ten týždeň vládne v menšine a navyše nemá ani dôveru parlamentu.

„Definitívne potvrdil, že nestojí na strane Ukrajiny“

Hegerovi nedalo a do Smeru si takpovediac kopol aj v súvislosti s tohtotýždňovým stretnutím veľvyslancov, ktoré opozičná strana iniciovala. „Robert Fico ohrozuje aj naše dobré vzťahy so spojencami. Veľvyslancov krajín našich blízkych spojencov zavolal na obed, na ktorom sa ich snažil vmanipulovať do svojich mocenských hier, že na Slovensku OČTK slúžia politickej likvidácii opozície. Zastával sa Ruska, ktorému podľa neho nerozumejú a nechápu, že Rusku ide v skutočnosti o mier. Definitívne potvrdil, že nestojí na strane Ukrajiny, hoci sa snažil zahmlievať, že agresie mu je ľúto. Žiadal po americkom veľvyslancovi prehodnotiť obrannú dohodu (DCA), ktorá je podľa neho pre Slovensko nevýhodná,“ uviedol Heger.

Nesmieme sa vraj vrátiť desaťročia v čase

Na záver ešte dočasne poverený predseda vlády zdôraznil, že „zo Slovenska sa nesmie stať svet podľa Fica. „Už sme si raz zažili ten pocit, keď sa o našej krajine hovorilo ako o čiernej diere. My sa nesmieme vrátiť desaťročia v čase, ale naopak pridať, aby sme dobehli roky, ktoré sme s Ficom a jeho družinou stratili,“ dodal politik OĽANO.

Opäť bez cenzúry, porečítajte si celé vyhlásenie Hegera zo soboty

Zdroj: fb/premier.sr

Pripomíname, že vyšetrovateľka NAKA Monika Barčáková podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica zneužíva svoje právomoci. Na starosti má vyšetrovanie obvinenia exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten sa sťažuje nielen na nezmyselnosť obvinenia. Ale aj na postup a pozadie vyšetrovateľky. Tá podľa Smeru patrí medzi „čurillovcov“. A nahrávka, ktorú Fico prehral na tlačovej konferencii, má dokazovať, že ju ovláda prokurátor Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.

Fico: Udavač Imrecze ide pre prvú odmenu

„Máme právo alebo nemáme právo nazývať pani Barčákovú čurillovkou? Len 24 hodín po tom, čo bol schválený dátum predčasných volieb tridsiateho septembra 2023 z dôvodu, ktorý bol oficiálne deklarovaný predstaviteľmi vládnej koalície, že tento termín je dôležitý, aby bola pozatváraná opozícia, pani Barčáková podpísala a dala doručiť Robovi Kaliňákovi jedno nezmyselné, vymyslené, bez akýchkoľvek dôkazov obvinenie, ktoré je založené len na základe jednej vety udavača, Františka Imreczeho. Mimochodom, 9. februára si tento udavač ide pre prvú odmenu, lebo sa bude uzatvárať dohoda o vine a treste s pani Záleskou,“ priblížil Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet podľa Fica? Heger si nedal pokoj ani v sobotu, kampaňuje ako divý! TOTO dal dnes

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti