eReport.sk

Ficov hovorca Mažgút vyzval Drobu na súboj o kreslo bratislavského župana: Bratislava už nie je baštou SaS!

Do politického boja o post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja sa zapojila opozičná strana Smer-SD, ktorá nominovala hovorcu expremiéra Roberta Fica Jána Mažgúta. Ten chce byť podľa svojich vlastných slov silnou konkurenciou pre súčasného župana Juraja Drobu (SaS). Mažgút tvrdí, že po dvoch rokoch tejto „nevládnej vlády“ Bratislava už nie je baštou SaS. Jeho energiu a úsilie chce sústrediť hlavne na spokojnosť občana, čo považuje za základný predpoklad toho, aby kraj prosperoval. Na tlačovku prišiel v prítomnosti predsedu Smeru Fica, predsedu SNS Andreja Danka a s tímom kandidátov na poslancov zastupiteľstva BSK, medzi ktorých patria aj podpredseda Smeru Erik Kaliňák a predseda Mladých sociálnych demokratov Robert Bestro.

„Chcem súčasného župana Juraja Drobu vyzvať na férový politický súboj a vám – obyvateľom bratislavského kraja ponúknuť spolu so svojim kvalitným tímom jasnú a silnú alternatívu k súčasnému vedeniu kraja,“ vyjadril sa Mažgút na tlačovej konferencii.

„Kraj už dávno nie je výlučne baštou SaS“

Nominácia Smeru v bratislavskom kraji môže pre Drobu znamenať veľmi výraznú konkurenciu a skomplikovať jeho obhajobu mandátu. Mažgút v tomto momente pôsobí odhodlane a sebavedome, no jeho reálne šance v súboji s vládnou stranou SaS sa ukážu až v najbližšom období.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. Obhajca Roberta Fica a Roberta Kaliňáka David Lindtner odpovedá na otázky novinárov.
  4. Uprostred Robert Fico, vľavo Richard Takáč, vpravo Erik Kaliňák.
  5. Droba kritizuje Mikulcov rezort
  6. Podnikatelia na kolenách

„Bratislavský kraj už dávno nie je výlučne baštou SaS a po viac ako dvoch rokoch tejto nevládnej vlády, ktoré boli a sú pre občana extrémne náročné, to platí ešte výraznejšie,“ pokračoval Mažgút.

Podporil ho jeho stranícky šéf Fico

Mažgúta v jeho ambíciách otvorene podporuje aj expremiér a opozičný líder, ktorý poukázal na Mažgútove bohaté skúsenosti z jeho celej profesionálnej kariéry. Fico tvrdí, že Bratislavský kraj si ako kraj, ktorý zahŕňa nie len hlavné mesto Bratislava, ale desiatky ďalších obcí a tri okresné mestá, zaslúži lepšie vedenie.

Mažgút poukázal na prešľapy župy vedenej Drobom v oblasti dopravy, sociálnej starostlivosti, či zdravotnej starostlivosti, pri čom tvrdí, že zlyhania nie len v týchto, ale aj v mnohých ďalších oblastiach sú neakceptovateľné.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficov hovorca Mažgút vyzval Drobu na súboj o kreslo bratislavského župana: Bratislava už nie je baštou SaS!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php