tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu a funkcionár HZDS Ján Ducký, foto:tasr

Súd rozhodol, že za Duckého zmenku treba platiť! SPP rozhodnutie otvorene ignoruje

Ešte v roku 2015 Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu rozhodol, že jednu z Duckého zmeniek na 400 miliónov českých korún treba zaplatiť. Na rozhodnutie však už roky nereagujú slovenskí sudcovia, ktorí rozhodnutie odmietajú akceptovať, podobne ako štátny podnik SPP. Ducký vydal zmenky v roku 1998 ako jeho riaditeľ.

SPP tvrdí, že zmenky sú neplatné, Sulík sa zatiaľ nevyjadruje

Riaditeľ odboru korporátnej komunikácie SPP Ondrej Šebesta reagoval, že „Duckého zmenky boli všetky podvodne vydané a všetky sú neplatné bez výnimky“. Firma podľa neho podniká kroky na ochranu svojich záujmov.

„Naša spoločnosť zatiaľ nebola zaviazaná uhradiť žiadnu z Duckého zmeniek a súdy vo všetkých doteraz ukončených sporoch právoplatne rozhodli v prospech SPP,“ dodal Šebesta.

Sulík zatiaľ rieši Matoviča

SPP patrí pod ministerstvo hospodárstva a celá situácia by si tým pádom vyžadovala aj pozornosť ministra Richarda Sulíka (SaS). Ten má však momentálne pravdepodobne pred sebou rozmýšľanie nad tým, či vôbec ostane ministrom, lebo zatiaľ to ani náhodou nevyzerá tak, že by bol minister financií Igor Matovič (OĽANO) na odchode.

Dodnes nie je známe, koľko zmeniek Ducký v 90. rokoch podpísal, na akú celkovú sumu a kde sa nachádzajú, pretože v účtovníctve vtedajšieho štátneho podniku zaevidované neboli. Zmenkami platil za bližšie nespresnené „služby obchodného a finančného charakteru“, ale podľa dobových záznamov išlo o fiktívne dodávky, ktoré neboli nikdy zrealizované. V roku 1999 Duckého zavraždil neznámy páchateľ a prípad sa dodnes nepodarilo objasniť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd rozhodol, že za Duckého zmenku treba platiť! SPP rozhodnutie otvorene ignoruje

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku