eReport.sk
Smer východ alebo západ?
Robert Fico, foto:fb/robertfico

VIDEO Fico reaguje na plán NATO „napraviť“ Slovákov: Ich vstupovanie do volieb je zrejmé!

Fico reaguje na plán NATO „napraviť“ Slovákov! Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico v nedeľu potvrdil, že z medzinárodných inštitúcií, ktorých je Slovenská republika členom, sa ozýva, že Slováci sú zmätení, pokiaľ ide o zahraničnú politiku a treba s nimi pracovať. Takáto aktivita zahraničia môže mať súvis s aprílovou cestou úradníkov a mimovládnych organizácii do Bruselu, kde pravicoví a liberálni úradníci označili slovenskú opozíciu za hybridnú hrozbu. Podľa Fica je zrejmé, že sú tu ľudia, ktorí očakávajú, že by mohlo dôjsť k pomoci zo strany medzinárodných inštitúcií v nasledujúcich voľbách.

Čaputovej slovný útok na Slovensko

„Včera Z. Čaputová povedala pre web Politico, že Slovensko ovláda ruská propaganda bez toho, aby dala akékoľvek dôkazy. Na to prišla ako odozva iniciatíva NATO, keď v máji 2023 vyhlasuje verejnú súťaž na mediálnu kampaň na Slovensku s názvom Why Ukrajine matters, teda Prečo na Ukrajine záleží?,“ píše sa v tlačovej správe strany. „Kladiem prvú otázku, je to náhoda alebo máme právo špekulovať a konštruovať, že toto je ozvena, ktorá prišla z NATO a zrazu NATO sa chce angažovať na Slovensku s mediálnou kampaňou,“ pýta sa Fico.

Zdroj: yt/smersd

Chcú si posvietiť na voličov Smeru

Možnosť podávať prihlášky do tohto obstarávania, ktoré NATO vyhlásilo, je momentálne uzatvorená. NATO chce podľa sociálnych demokratov prostredníctvom tejto kampane do volieb dosiahnuť zvýšenie počtu Slovákov, ktorí podporujú vojenskú pomoc Ukrajine. Smer tvrdí, že rešpektuje členstvo SR v NATO a drží sa zásady, že treba plniť záväzky z toho vyplývajúce. Strana však nerozumie, prečo má NATO vstupovať do predvolebnej kampane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. veľké fiasko a Hegerova hanba
  2. Heger popiera Ficove slová
  3. Ficov odkazuje vláde
  4. Dotknutá Remišová o Sulíkovi

Fico priblížil, že táto kampaň sa má špeciálne sústrediť. Sústrediť na občanov vo veku 25 – 34 rokov a 55 – 65 rokov so stredoškolským vzdelaním. Žijúcich mimo Bratislavy, nakoľko títo najviac kritizujú vojenskú pomoc Ukrajine. Dá sa povedať, že sa NATO chce prihovárať hlavne opozičným voličom. S cieľom šíriť vládne naratívy, čo by bol neakceptovateľný zásah. Fico reaguje na plán NATO.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje na plán NATO „napraviť“ Slovákov: Ich vstupovanie do volieb je zrejmé!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php