eReport.sk

VIDEO Fico má plán pre zastavenie rastu cien potravín: Bude potrebné prijať vážne opatrenia!

Fico má plán pre zastavenie rastu cien. Opozičná strana Smer-SD by v prípade víťazstva vo voľbách chcela prijať vážne opatrenia v oblasti cien potravín. Aj keď sociálni demokrati pripúšťajú význam trhu, tvrdia, že v niektorých momentoch do neho musí zasahovať štát a naprávať tak jeho zlyhania. Na jedno zlyhanie v podobe prudkého nárastu cien potravín sa strana predsedu Roberta Fica snaží v parlamente upozorňovať už dlhšie. Príslušné schôdze sú však vládou Eduarda Hegera (Demokrati) a predtým vládou Igora Matoviča (OĽANO) odmietané.

Je zastropovanie len vládnym blufom?

Ministerstvo pôdohospodárstva minulý týždeň podpísalo zastropovanie cien niektorých potravín. Svoje rozhodnutia však ministerstvo vraj opäť nediskutovalo s dotknutými subjektami. Odvolaný minister Samuel Vlčan tak mal konať v podstate na vlastnú päsť a mimo svojich momentálnych kompetencií.

Zdroj: Yt/smersd

„Po prvé, keď sa pozriete na tie zoznamy potravinárskych výrobkov a iných, ktoré sa predávajú, tam je všehochuť. Po druhé, je pravda, že pred tým, ako oznámili zastropovanie týchto cien, tak ich pomerne výrazne zvýšili a dostali sme sa do smiešnej situácie, ktorá zodpovedá atmosfére na Slovensku, že kúpite výrobky lacnejšie, ako sú samotné zastropované ceny,“ povedal Fico.

Fico má plán pre zastavenie rastu cien

Fico je presvedčený, že takéto procesy musia byť pod kontrolou štátu. Zároveň prišiel s návrhom, aby pod záštitou Juraja Blanára, ako podpredsedu NR SR, boli pozvaní do budovy historickej budovy národnej rady predstavitelia rôznych segmentov. Stretnutia by sa mali zúčastniť zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, a to tak, aby tam boli zastúpené segmenty ako pekári, hydinári, mliekari a ďalší, ktorí sa najviac zúčastňujú na výrobe základných druhov potravín. Ďalej budú pozvaní predstavitelia odborov, ktorí zastrešujú zamestnancov v tomto segmente. Slovenská obchodná inšpekcia by mala byť taktiež prítomná, keďže môže veľmi aktívne vstupovať do procesov, pokiaľ ide o predaj tovaru v obchodoch. Musia tam podľa sociálnych demokratov byť ďalej predstavitelia obchodných reťazcov a tiež budú pozvaní aj poslanci, ktorí sa budú vyjadrovať k problematike, čo môže štát urobiť, pokiaľ ide o kompenzáciu vysokých cien energií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Neúspešný pokus o atentát na Putina
  2. Amaterizmus a kampaň
  3. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
  4. Pomsta z Ruska?

„Ak bude pokračovať inflácia týmto tempom, dnes je to pri potravinách 30 percent, nič nenaznačuje, že by sa to malo zlepšiť, nová vláda bude musieť pristúpiť ku kategorickým rozhodnutiam. Ak tieto rozhodnutia nebudú dostatočne prediskutované a pripravené, vláda bude pod takým tlakom, že to budú rozhodnutia radikálne, ktoré nemajú nič spoločné s trhovým mechanizmom a ktoré budú predstavovať vysokú mieru regulácie zo strany štátu,“ dodal Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico má plán pre zastavenie rastu cien potravín: Bude potrebné prijať vážne opatrenia!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti