tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke bankovka Slovenskej republiky v nominálnej hodnote 10 slovenských korún, na ktorej je portrét Ľudovíta Štúra.
Na ilustračnej snímke bankovka Slovenskej republiky v nominálnej hodnote 10 slovenských korún, na ktorej je portrét Ľudovíta Štúra. Foto: tasr

Blaha vytiahol Štúra: Mal pravdu! Dnes sa jeho slová do bodky napĺňajú

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha kritizuje politické elity západu za činy a vyhlásenia, ktoré považuje za pokrytecké a klamlivé. Poukazuje napríklad na to, že americký prezident Joe Biden často hovorí o humanizme, pri čom sa viaceré kroky USA v medzinárodnom priestore dajú nazvať nehumánnymi, alebo že Európska únia uvaľuje sankcie na Rusko, zatiaľ čo západ obchoduje s krajinami ako Saudská Arábia, alebo Demokratická republika Kongo, ktoré patria medzi krajiny najčastejšie porušujúce ľudské práva. Pripomína pri tom výroky Ľudovíta Štúra, ktorý taktiež označoval západ za pokrytecký.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava prezident USA Joe Biden a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán počas privítania po príchode do saudskoarabskej Džiddy 15. júla 2022.
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Pavol Minár v štúdiu spravodajskej televízie.
  4. Ľuboš Blaha na snímke z videa.

„Štúr ostro kritizoval Britov za to, ako sa skrývali za humanizmus, keď útočili na otroctvo, no v skutočnosti chceli len zničiť svojich konkurentov v Amerike. Keď im v tom čase upadajúci a chudobnejúci Portugalci ponúkli, že zrušia otroctvo vo svojich kolóniách, ak s nimi Briti podpíšu výhodnejšiu obchodnú zmluvu, Briti odmietli. Mali veľké ústa humanizmu, ale za humanistické ideály neboli schopní zaplatiť ani libru. Ľudovít Štúr to dobre vedel a aj preto tvrdo kritizoval liberálny Západ,“ tvrdí Blaha vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti Telegram.

Biden prečítal prejav aj s poznámkami v zátvorke

Je ťažké odhadnúť, či je to v prípade Bidena vekom, alebo len nedostatkom pozornosti, no faktom je, že sa jeho prezidentský mandát vyznačuje viacerými úsmevnými prešľapmi. Prejavy, ktoré poukazujú na potrebu slobody sú u neho časté, no raz za čas sa ukáže, že nie úplne pochádzajú z jeho hlavy. Blaha naviac tvrdí, že sú tieto prejavy príkladom pokrytectva: „Navonok sladké reči o slobode a demokracii, no v skutočnosti im ide len o seba, o svoje zbrojárske firmy a o tučné zisky pre americké korporácie. Americkému prezidentovi obvykle napíšu do prejavu niečo strašne humanistické a slobodné. Joe Biden naposledy takéto drísty nahlas prečítal ešte aj s rečníckymi pomôckami ako ´koniec citátu´ či ´zopakovať riadok´. To nevymyslíš.“

Rusko je problém, Saudská Arábia a DR Kongo nie

Známy kritik slovenskej vlády a politického západu ďalej upozorňuje, že boj proti porušovaniu ľudských práv a proti vojnám prerušovaním obchodných vzťahov nemá zmysel v momente, keď popri tom fungujú obchodné vzťahy s inými krajinami, ktoré vedú buď brutálnejšie vojny ako Rusko, alebo porušujú ľudské práva ešte výraznejšie ako Rusko.

„Povedzte, aký má zmysel, že prijímame sankcie voči Rusku a odmietame dovážať ruskú ropu, ale nevadí nám ropa zo Saudskej Arábie, ktorá vedie vojnu v Jemene a porušuje ľudské práva stokrát horšie, ako ktokoľvek iný? Povedzte, prečo nám vadí dovoz z Ruskej federácie, ale v prípade Demokratickej republiky Kongo tomu úžasnému humanistickému Západu nevadí, že tam v baniach otročia sedemročné deti a vraždiace milície terorizujú polovicu krajiny. V DR Kongo sa ťaží drvivá väčšina svetových zásob kobaltu, bez ktorého by nedokázali fungovať mobily ani notebooky. Myslíte si, že niekomu na Západe vadí, že tam v baniach zomierajú deti? Zaujímajú ich len korporátne zisky – nič iné,“ poznamenal podpredseda Smeru.

Ubližuje EÚ sama sebe?

Ako sme už dnes stihli informovať, euro bolo dnes už slabšie ako americký dolár, čo môže priniesť značné komplikácie. Politici ako Blaha za tým vidia sankcie západu voči Rusku: „Je to celé len obrovské pokrytectvo Západu. Navyše – toto pokrytectvo v podobe protiruských sankcií v konečnom dôsledku ubližuje nám samým. Sociálna situácia v Európa je neudržateľná. Euro je už dnes slabšie ako dolár – Európa padá na ústa.“ Blaha zároveň dodáva, že by sa európske krajiny mali už naozaj začať sústrediť na svoje vlastné národné záujmy. „Prestaňme s tým liberálnym pokrytectvom a začnime myslieť konečne na naše vlastné národné záujmy. Presne o tom hovoril Ľudovít Štúr. Už len čakám, kedy ho označia za Putinovho agenta,“ uzavrel.

FOTO Prinášame celý status Ľuboša Blahu bez cenzúry

GALÉRIA – Foto: t.me/lubosblahasmer


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha vytiahol Štúra: Mal pravdu! Dnes sa jeho slová do bodky napĺňajú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku