eReport.sk
Fakt si znížia platy? Poslanci NR SR týmto návrhom ukončili schôdzu
Fakt si znížia platy? Poslanci NR SR týmto návrhom ukončili schôdzu. Ilustračné foto: tasr

FAKT SI ZNÍŽIA PLATY? Slovenskí poslanci ukončili schôdzu týmto návrhom, SaS protestuje

FAKT SI ZNÍŽIA PLATY? Poslanci Národnej rady SR ukončili piatkové rokovanie 88. schôdze návrhom na zníženie platu poslancov NR SR na výšku priemernej mesačnej mzdy. Návrh predložil líder OĽANO Igor Matovič v novele zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov SR. Poslanci sa do lavíc vrátia v utorok 28. marca.

Z Matovičovho návrhu tiež vyplýva, že k platu by mohla poslancovi vyplácať príspevok strana, za ktorú kandidoval. Použiť by mohla peniaze z príspevku strane zo štátneho rozpočtu. V súčasnosti je plat poslanca vo výške trojnásobku priemernej mesačnej mzdy zamestnanca za predchádzajúci rok.

Mohlo by vás zaujímať.

  1. Čaputová žije v paralelnom vesmíre
  2. Ako prasce v žite!
  3. Počas pandémie sa približovanie miezd mužov a žien v EÚ zrýchlilo
  4. Voliť chce 60% ľudí
  5. V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
  6. Šimečka cíti príležitosť

Peniaze a odmena

Novelu kritizovali niektorí nezaradení poslanci a aj šéf finančného výboru Marián Viskupič (SaS). Pokiaľ by časť poslaneckého platu mala nahrádzať strana, Viskupič to vníma ako možnosť zavedenia korupčného systému, kde by predseda strany mohol cez vyplácanie časti platu ovplyvňovať rozhodovanie či poslušnosť poslancov.

V utorok ráno majú poslanci rokovať o viacerých novelách zákona o sociálnom poistení. Na programe majú i novelu zákona o starobnom dôchodkovom sporení. Predpoludním je na pláne aj rokovanie o návrhu na odmenu 500 eur za účasť v septembrových voľbách, ktorý predložil Matovič.

Podľa schváleného programu by mali poslanci v utorok popoludní rokovať o návrhu opozičných poslancov na odvolanie Kristiána Čekovského z funkcie predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá. Prebrať majú aj návrhy na voľbu členov Rady pre mediálne služby, Rady RTVS a Rady pre štátnu službu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FAKT SI ZNÍŽIA PLATY? Slovenskí poslanci ukončili schôdzu týmto návrhom, SaS protestuje

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti