eReport.sk
V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina)
V popredí minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Posol dobrých správ? Krajniak to potvrdil: PRVÉ nájomné byty dostupné už v TOMTO dátume!

Posol dobrých správ? Prvé byty by sa do systému štátom podporovaného nájomného bývania mohli dostať v lete tohto roka. Všetky slovenské inštitúcie už prijali potrebné rozhodnutia a momentálne sa čaká na notifikáciu štátnej pomoci Európskou komisiou (EK).

Posol dobrých správ?

V rámci štvrtkovej Hodiny otázok na členov vlády v Národnej rade (NR) SR to avizoval dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý zastupoval dočasne povereného ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina).

V parlamente odpovedal na otázku nezaradeného poslanca Martina Čepčeka „Vážený pán minister, záujem o nájomné bývanie je podľa prieskumov veľký – 80 % populácie vo veku 17- 45 rokov. V akom ste momentálne štádiu? Kedy sa občania dočkajú prvých bytov?“.

Krajniak upozornil, že realizácia štátom podporovaného nájomného bývania je v gescii podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina), s ktorým o odpovedi komunikoval. Pripomenul, že 31. januára tohto roka schválila vláda návrh kritérií na výber investičných partnerov. Následne boli schválené a uzavreté zmluvy s prvými dvoma investormi – poisťovňou Kooperativa a rakúskou spoločnosťou WBG Wohnen und Bauen Gesellschaft.

„Celkovo tieto dve spoločnosti plánujú do systému štátom podporovaného nájomného bývania zaradiť približne 10.000 bytov,“ vyčíslil minister. Agentúra štátom podporovaného nájomného bývania (AŠPNB) podľa neho eviduje už viac ako 15.000 záujemcov o nájomné byty.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. SaS: Predseda Richard Sulík, vľavo, a Branislav Gröhling
  2. Martin Klus
  3. Naď hlási
  4. Šimečka cíti príležitosť

V súčasnosti sa čaká na rozhodnutie EK. Ak rozhodne v štandardnom termíne, podľa ministra by v lete mohli byť podpísané konkrétne zmluvy s investormi buď o výstavbe nových, alebo zaradení už existujúcich bytov do systému. „Pokiaľ EK rozhodne v tých termínoch, v akých bežne rozhoduje, tak niekedy koncom leta by prví občania v prípade, ak niektorá z týchto zatiaľ dvoch firiem do toho zaradí aj existujúce byty, mohli dostať kľúče od prvých bytov,“ avizoval.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Posol dobrých správ? Krajniak to potvrdil: PRVÉ nájomné byty dostupné už v TOMTO dátume!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti