eReport.sk
Očkovanie tínedžera vakcínou proti koronavírusu.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Facka pre Lengvarského: Rodičia sa veru nehrnú do toho, aby dali svoje deti očkovať!

Tak toto bude studená sprcha pre ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Podľa prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, to totiž vyzerá tak, že rodičia nie sú veľmi naklonení myšlienke nechať očkovať svoje deti proti COVID-19.

Iba 14,9 % rodičov detí pod 16 rokov je ochotných dať očkovať svoje deti proti covidu. Skôr áno odpovedalo 25,8 % opýtaných, skôr nie 20,1 % a určite nie 32,4 %. Podobné názory má aj celá populácia. Prieskum sa uskutočnil v dňoch od 11. do 19. mája 2021 na vzorke 1 008 respondentov. Hrozí teda povinné očkovanie? „Myslím si, že platí, že nikoho nesmieme nútiť,“ prezradil v diskusnej relácii Na telo rozhodne minister sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý priznal, že má doma tínedžerku a rozhodnutie o očkovaní nechal na svojej dcére.

„My osobne máme s manželkou sedemnásťročnú dcéru, ktorá sa nás pýtala na náš názor. Povedali sme jej, že už si myslíme, že je natoľko dospelá, že to rozhodnutie môže urobiť sama. Keď sa pýtala mňa, odporučil som jej, aby sa zaregistrovala,“ povedal minister a dodal, že dcéra sa nakoniec rozhodla dať zaočkovať a registrovala sa. „Je to tak citlivá vec, že štát nesmie nútiť nikoho,“ dodal Krajniak. Súhlasí s ním aj opozičný poslanec Erik Tomáš (Hlas). „Každý sa musí rozhodnúť sám,“ povedal. Pre Tomáša nebolo prekvapením, že rodičia sú voči očkovaniu detí proti covidu rezervovaní. „Očakávam veľkú opatrnosť zo strany rodičov, čo sa týka očkovania detí,“ uviedol.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport