eReport.sk
Adrián Szabó. Foto: tasr

Exriaditeľ policajnej inšpekcie Szabó spoznal trest: Odsúdili ho za branie úplatku a vynášanie zo spisu!


Obvineného exriaditeľa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Adriána Szabóa odsúdila v pondelok samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku na trojročný podmienečný trest s odkladom na päť rokov. Sudkyňa tak schválila dohodu o vine a treste, ktorú obvinený uzavrel s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) 17. augusta. Schválená dohoda sa stala právoplatnou a nie je možné sa voči verdiktu odvolať.

„Vzhľadom na to, že na dnešnom verejnom zasadnutí obvinený odpovedal na všetky otázky slovom ‚áno‘, mám za to, že sú splnené všetky náležitosti na schválenie dohody o vine a treste. Navrhujem súdu dohodu o vine a treste s príslušnou úpravou schváliť a potvrdiť ju verejným vyhlásením rozsudku,“ vyhlásil pred schválením dohody prokurátor ÚŠP. „Obhajoba navrhuje, aby súd dohodu s príslušnou úpravou schválil a prijal,“ uviedol obhajca Zoltán Perhács. „S pokorou žiadam, aby súd takúto dohodu schválil,“ povedal Szabó.

Peňažný trest a prepadnutie veci

Súčasťou dohody je aj uloženie peňažného trestu vo výške 25.000 eur a trestu prepadnutia veci, konkrétne dvoch mobilných telefónov značky iPhone a televízneho prijímača značky Panasonic. V prípade, že by ho nezaplatil, ukladá sa mu náhradný trest vo výške jedného roku. Szabóvi tiež uložili trest zákazu činnosti spojeného s výkonom právomoci verejného činiteľa na dobu sedem rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
  2. Eduard Heger a Roman Mikulec.

Údajne zneužili právomoc verejného činiteľa

Szabó i jeho obhajca na viacero otázok novinárov po schválení dohody odmietli odpovedať. Szabóa, bývalého riaditeľa národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Bernarda Slobodníka a bývalého funkcionára NAKA Mariána Kučerka stíhajú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exriaditeľ policajnej inšpekcie Szabó spoznal trest: Odsúdili ho za branie úplatku a vynášanie zo spisu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: