eReport.sk
Eduard Heger a Roman Mikulec.
Eduard Heger a Roman Mikulec. Foto: tasr

Heger a Mikulec o prepustení vyšetrovateľov: Šéf vnútra hovorí o jasných dôkazoch!


Premiér Eduard Heger (OĽANO) rešpektuje rozhodnutie krajského súdu, ktorý v piatok prepustil z väzby bývalého dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) hovorí o zadosťučinení pre všetkých, ktorí veria, že Slovensko je pripravené na očistný proces, akokoľvek náročné a nepríjemné to bude.

 „Ak by sa totiž potvrdili podozrenia, že vyšetrovatelia nepostupujú v súlade so zákonom, bola by to čierna škvrna v našom zápase za očistu spoločnosti od korupcie,“ uviedol Heger na sociálnej sieti.

Objektívne a poctivé rozhodovanie súdov, ochrana zákonnosti zo strany prokuratúry a profesionálna práca polície sú podľa predsedu vlády absolútne zásadné pre presadzovanie spravodlivosti. „To je jediná cesta k obnove dôvery verejnosti v právny štát,“ skonštatoval premiér.

Zdroj: fb/premier.sr

„Nezávislý súd vo svojom rozhodnutí uvádza, že trestné stíhanie je neopodstatnené. Je to jasný dôkaz toho, že títo ľudia robili svoju prácu podľa najlepšieho svedomia a vedomia napriek tomu, že by si niektorí priali opak,“ vyhlásil minister. Poukázal pritom napríklad na poslanca a predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica, ktorý podľa Mikulca zneužil kauzu na „špinavé politické útoky“ a žiadal jeho odchod. Poznamenal, že ak politika prevalcujú emócie a prevážia nad raciom, je čas odísť.

Minister zároveň poprosil aj ďalších, aby vážili slová. „Vyjadrenia o čurillovskej mafii si po takomto rozhodnutí súdu žiadajú okrem iného aj ospravedlnenie,“ poznamenal. Verí, že vyšetrovatelia aj dočasne poverený šéf inšpekcie budú môcť pokračovať vo svojej práci. „Rovnako tak, je dnešné rozhodnutie pre všetkých poctivých a čestných policajtov jasným signálom, aby sa nenechali zastrašiť,“ dodal Mikulec.

Zdroj: fb/RomanMikulec13

Krajský súd v Bratislave prepustil v piatok z väzby dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza a štyroch vyšetrovateľov NAKA. Podľa súdu je ich trestné stíhanie neopodstatnené.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič (OĽaNO)
  2. NAKA
  3. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger a Mikulec o prepustení vyšetrovateľov: Šéf vnútra hovorí o jasných dôkazoch!

Dnes…

Aktuálne