eReport.sk
Gábor Grendel, foto: tasr

Zobral by flek ministra vnútra? Gábor Grendel to nepoprel


Nad Romanom Mikulcom ako ministrom vnútra sa už vraj dlhšie zmráka. Veľkej podpore sa nemôže tešiť ani u niektorých svojich koaličných partnerov. Čoraz častejšie sa do neho triafa najmä opozícia a tak sa začína špekulovať, či ho v úrade nevystrieda nikto iný.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že prvým kandidátom na ministra vnútra bol súčasný podpredseda národnej rady Gábor Grendel. Jeho meno sa opäť začína skloňovať s týmto úradom. Na rovinu sa ho to opýtal v nedeľnej diskusii televízie Markíza Na telo aj moderátor. Zobral by teda flek ministra vnútra, keby sa ho Mikulec vzdal a opäť by ho ponúkli Grendelovi?

Odchod Romana Mikulca z pozície ministra vnútra žiada najmä opozícia. – Foto: eReport.sk

Nebudem na túto otázku odpovedať, pretože je naozaj čisto hypotetická,“ vykrúcal sa koaličný poslanec a ironicky dodal: „Opozícia sa určite nemôže dočkať, kedy sa Gábor Grendel stane ministrom vnútra a potom už bude všetko na ministerstve v poriadku a už nás budú len chváliť. No myslím si, že takto to nie je.“ Podľa Grendela je prioritou boj proti korupcii. „Je úplne jedno, či bude minister ten, ten alebo onen,“ uzavrel.

Čítajte viac:

  1. Richard Rybníček počas tlačovej konferencie

Jeho pohľad však nezdieľa opozičný poslanec Peter Pellegrini. „Roman Mikulec je podľa mňa najneschopnejší minister vnútra, akého sme už dávno nemali na stoličke. Ten človek mal dávno odísť,“ nechal sa počuť v nedeľnej diskusnej relácii V politike. „Hovoríte, že Roman Mikulec je neschopný minister. Za to Robert Kaliňák bol schopný všetkého. A to bolo ďaleko nebezpečnejšie pre spoločnosť, čo Robert Kaliňák stváral,“ oponoval Pellegrinimu minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Vicepremiér však uviedol, že pokiaľ sa potvrdí, že Mikulec v minulosti zobral úplatok, budú prví, ktorí zasiahnu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zobral by flek ministra vnútra? Gábor Grendel to nepoprel

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne