eReport.sk
Poľský prezident Andrzej Duda
Poľský prezident Andrzej Duda. Foto: tasr

Duda kritizuje Scholza a Macrona! Odsudzuje ich telefonáty s Putinom

Poľský prezident Andrzej Duda kritizoval nemeckého kancelára Olafa Scholza a francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona za to, že aj napriek ruskej ofenzíve na Ukrajine naďalej vedú telefonické rozhovory so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

„Všetky tieto rozhovory, ktoré sa vedú s Putinom, a to najmä (zo strany) kancelára Scholza a prezidenta Emmanuela Macrona, ma udivujú,“ povedal Duda v rozhovore pre nemecký denník Bild. „Tieto rozhovory neprinášajú vôbec nič,“ konštatoval Duda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.


Duda sa domnieva, že rokovania s Putinom zo strany západných lídrov sú skôr „istým druhom legitimizácie človeka zodpovedného za zločiny, ktoré na Ukrajine pácha ruská armáda“. Poľský prezident zdôraznil, že Putin nesie výlučnú zodpovednosť za to, že na Ukrajinu poslal svoje invázne sily. Poukázal tiež na to, že jednotliví velitelia sú podriadení práve Putinovi.

Duda prirovnal súčasnú situáciu k druhej svetovej vojne a k nacistickému Nemecku za vlády Adolfa Hitlera. „A zhováral sa niekto počas druhej svetovej vojny týmto spôsobom s Adolfom Hitlerom? Hovoril niekto, že si musí zachovať svoju tvár? Že je potrebné to robiť tak, aby to nebolo pre Adolfa Hitlera ponižujúce?“ pýta sa Duda, ktorý takýto postoj rázne odmieta. „Všetci vedeli: Je nevyhnutné ho (Hitlera) poraziť,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Duda kritizuje Scholza a Macrona! Odsudzuje ich telefonáty s Putinom

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti