eReport.sk
Mateusz Morawiecki. Foto: tasr

Morawiecki v Davose: Potrebujeme mier, ktorý zaručí suverenitu Ukrajiny

Vo švajčiarskom Davose sa v týchto dňoch koná Svetové ekonomické fórum, na ktorom s prejavom vystúpil aj poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v prejave na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose vyhlásil, že slobodný svet musí po ruskom „barbarskom útoku“ na Ukrajinu vytvoriť nový poriadok, ktorý zabráni tomu, aby sa takáto agresia zopakovala. Akékoľvek mierové urovnanie vojny na Ukrajine musí podľa neho zaručiť ukrajinskú nezávislosť a suverenitu. TASR prevzala správu v utorok z poľskej tlačovej agentúry PAP.


„Čo sa deje za našou východnou hranicou, dozaista určí priebeh udalostí nielen na nasledujúce roky, ale – som si istý – na ďalšie desaťročia,“ povedal Morawiecki v prejave, ktorý v Davose predniesol v pondelok večer. „Musíme pracovať na mierovom riešení, avšak toto mierové riešenie musí znamenať, že Ukrajina bude nezávislá a suverénna,“ apeloval šéf poľskej vlády.

Čo sa deje za našou východnou hranicou, dozaista určí priebeh udalostí nielen na nasledujúce roky, ale – som si istý – na ďalšie desaťročia.

Mateusz Morawiecki , premiér Poľska


Ukrajina potrebuje dodávky zbraní, aby bola schopná „bojovať proti tejto brutálnej sile, vojenskému násiliu a vojnovým zločinom“ putinovského Ruska, zdôraznil Morawiecki.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.
  3. Na archívnej snímke Andrij Deščycia.
  4. Nikolaj Patrušev.

Mier na Ukrajine sa môže podľa jeho slov obnoviť len vtedy, keď Rusko utrpí porážku, a to prostredníctvom „nášho konania, ničivých sankcií“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Morawiecki v Davose: Potrebujeme mier, ktorý zaručí suverenitu Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti