tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke budova Národnej rady SR. Foto: tasr

V parlamente začali šetriť: Upravili teploty vykurovania, pozastavili chladenie vo vybraných priestoroch!

V rámci šetrenia zaviedla Kancelária Národnej rady (NR) SR opatrenia, týkajú sa napríklad úpravy teploty vnútorného vzduchu pre vykurovanie a chladenie. Takisto skrátila dobu osvetlenia v areáli Bratislavského hradu a budovy parlamentu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belit Onay.
  2. Na snímke z videa zľava Markéta Pekarová Adamová a Petr Holec.

V parlamente sa upravila teplota vykurovania a chladenia tak, aby sa zachovalo hygienické minimum vnútornej teplotnej klímy priestorov. „U niektorých objektov bolo pozastavené chladenie vo vybraných priestoroch,“ uviedli pre TASR z odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Chcú naplniť pláne energetickej efektívnosti

Medzi opatrenia tiež patrí skrátenie doby svietenia verejného a slávnostného osvetlenia, či skoršie odstavenie prevádzky fontán v areáli Bratislavského hradu a v areáli budovy parlamentu. Zaviedla tiež skrátenie doby svietenia vo vedľajších a podružných priestoroch inštaláciou spínania a vypínania osvetlenia cez senzory pohybu.

Kancelária NR SR deklaruje, že participuje na pláne energetickej efektívnosti s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. „V prípade, že sú pridelené finančné prostriedky zo štátneho rozpočtu na významnú obnovu, následne realizuje obnovu technických a technologických zariadení s cieľom zníženia energetickej náročnosti a zvýšenia energetickej efektívnosti,“ uzavreli z kancelárie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V parlamente začali šetriť: Upravili teploty vykurovania, pozastavili chladenie vo vybraných priestoroch!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku