eReport.sk
Eduard Heger a Milan Krajniak. Foto: tasr

Dôvera sa obula do Hegerovej vlády: Chaotické rozhodnutia destabilizujú celý systém


Nestabilitu do zdravotníctva prináša pandémia COVID-19, ale aj niektorí predstavitelia vlády. Práve chaotické rozhodnutia politikov sa odrážajú na hospodárení zdravotnej poisťovne. Pri hodnotení tohto roka uviedla zdravotná poisťovňa (ZP) Dôvera.

V Česku platí štát na dôchodcov oveľa viac ako na Slovensku

PR špecialista ZP Dôvera Matej Štepiansky pripomenul, že štát za zdravotnú starostlivosť dôchodcu platí 31 eur mesačne, v Česku je to však 80 eur mesačne. „Viac ako epidemická situácia sa na hospodárení zdravotnej poisťovne prejavujú chaotické rozhodnutia politikov, ktoré destabilizujú celý systém poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval Štepiansky.

Pandémia výzvou

Pandémia sa stala výzvou aj pre ZP Dôvera, ktorá v priebehu prvej vlny prispôsobila prevádzku tak, aby mohla zabezpečovať služby pre poistencov bez prítomnosti väčšiny zamestnancov na pracovisku.Za úspech končiaceho sa roka považuje ZP, že sa vláde podarilo eliminovať korupciu. „Bujnie však chaos, neefektivita spojená s plytvaním a nezmyslami, ako sú očkovacia lotéria a úplatky za očkovanie tým, ktorých celá spoločnosť chránime,“ poukázal Štepiansky.

Zdravotníctvo spravované ešte horšie ako za predchádzajúcej vlády

ZP Dôvera je preto presvedčená, že napriek niektorým pozitívnym zmenám je krajina a slovenské zdravotníctvo ako celok spravované ešte horšie ako za predchádzajúcej vlády. „Jednou z mála pozitívnych zmien vo vedení krajiny, ktoré vidíme, je zmena komunikácie a prístupu po zmene ministra zdravotníctva v druhej vlne pandémie,“ ocenil hovorca.

Bude vás zaujímať:

  1. Ľubos Blaha
  2. Mária Kolíková (klub SaS).

ZP Dôvera sa tiež nepozdávalo, že aj v roku 2021 prichádzali návrhy na reguláciu zisku zdravotných poisťovní a na obmedzovanie súkromných prevádzkovateľov v zdravotníctve. „Riešením na straty štátnych prevádzkovateľov predsa nie je potrestanie zdravých spoločností, ktoré poskytujú dobré služby,“ dodal Štepiansky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôvera sa obula do Hegerovej vlády: Chaotické rozhodnutia destabilizujú celý systém

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne