tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke hviezda talianskeho operného speváka Luciana Pavarottiho počas odhalenia pri príležitosti 15. výročia jeho úmrtia na Hollywoodskom chodníku slávy 24. augusta 2022 v Los Angeles. Foto: tasr/ap

Dočkal sa aj on! Maestro Pavarotti už má vlastnú hviezdu na chodníku slávy

Taliansky operný spevák Luciano Pavarotti posmrtne získal svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy v americkom meste Los Angeles. Informovala o tom spravodajská stanica CBS News.  

Na stredajšom slávnostnom akte sa okrem iných zúčastnili Pavarottiho dcéra Cristina a vnučka Caterina. S prejavom vystúpili hudobný riaditeľ Losangeleskej opery James Conlon či filmová producentka Cinzia Salvioliová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke Johnny Depp.
  2. Mick Jagger
  3. Britský hudobník Sting.

Pavarottiho hviezda nesie poradové číslo 2730 na tomto turistami vyhľadávanom úseku ulíc Hollywood Boulevard a Vine Street. Hollywoodsky chodník slávy existuje od roku 1960 a slúži ako sieň slávy zábavného priemyslu.

Cristina Pavarottiová, dcéra talianskeho operného speváka Luciana Pavarottiho, pózuje počas ceremoniálu udelenia hviezdy jej otcovi pri príležitosti 15. výročia jeho úmrtia na Hollywoodskom chodníku slávy 24. augusta 2022 v Los Angeles. Foto: tasr/ap

Tenorista zomrel 71-ročný v roku 2007. Jeho 43-ročná kariéra zahŕňa sedem cien Grammy, 378 vystúpení v najprestížnejších divadlách sveta, dva zápisy do Guinnessovej knihy rekordov a spoluprácu s mnohými umelcami. „Táto hviezda bude pripomínať Luciana Pavarottiho nielen ako jedného z najväčších spevákov svojej éry, ale aj ako jednu z najvýraznejších verejných osobností nedávnej histórie,“ vyhlásil na slávnostnom podujatí Conlon. 

„Keď sa obzriem späť a pomyslím si na všetko, čo dosiahol –  na cesty, ktoré otvoril, na úspechy a uznania, ktoré mal –, zatočí sa mi hlava,“ dodala na odhaľovaní hviezdy Cristina, jedna zo štyroch Pavarottiho dcér.

Na archívnej snímke zo 16. mája 1998 Luciano Pavarotti (uprostred) máva po poslednom prídavku na koncerte v košickom amfiteátri. Foto: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dočkal sa aj on! Maestro Pavarotti už má vlastnú hviezdu na chodníku slávy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku