tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák. Foto: tasr

Do funkcie nastúpil za minulej vlády, dnes končí. Šéf ÚVO už kandidovať nebude

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslav Hlivák nebude opätovne kandidovať na post šéfa úradu, a to pre zdravotné dôvody. Hlivák to oznámil v pondelok na tlačovej konferencii. Po odchode z postu predsedu ÚVO sa podľa svojich slov plánuje znovu venovať advokácii.

„Momentálne plynie lehota na prihlasovanie sa kandidátov na post predsedu úradu. Musím úprimne priznať, že moje rozhodnutie ohľadom podania kandidatúry nečakane ovplyvnil môj zdravotný stav, pre ktorý sa nebudem opätovne uchádzať o funkciu predsedu úradu. Táto pozícia, aspoň v mojom ponímaní, si vyžaduje plné pracovné nasadenie a tempo, pre mňa nepredstaviteľné, aby som z tohto nasadenia poľavil, zvlášť, keď je otázne, ako sa môj zdravotný stav bude vyvíjať,“ vysvetlil Hlivák.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
  2. Mnister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. zľava ministerka obrany Holandského kráľovstva Kajsa Ollongrenová a minister obrany SR Jaroslav Naď počas statických ukážok techniky v priestoroch 81. krídla na letisku Sliač v okrese Zvolen 6. mája 2022.

Uviedol, že ÚVO pod jeho vedením za päť rokov prešiel zásadnými zmenami. „Všetko to úsilie, ktoré som spolu s mojim tímom vyvinul, bolo v snahe ochrániť verejný záujem, v prvom rade stáť na strane občana, zákona,“ podčiarkol. „Uplynulých päť rokov hodnotím ako cennú skúsenosť, bola to odborná poctivá práca pre verejný záujem. Zakladal som si na tom, aby som počas výkonu svojho mandátu nevstupoval do rôznych politických hier, zakladal som si na odbornosti. Počas každej z vlád sa vyskytli momenty, ktoré úrad výrazne zaťažili. Pre mňa je však kľúčové, že sme sa nevzdali, nezľakli, a že sme stáli na strane verejného záujmu a zákona,“ dodal Hlivák.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do funkcie nastúpil za minulej vlády, dnes končí. Šéf ÚVO už kandidovať nebude

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku