eReport.sk
Richard Dírer Zdroj: fb J. Cigániková

Dírer končí v TA3, namiesto novinárčiny sa preslávil dúhovými tričkami a aktivistickými vsuvkami


Dírer, ktorý sa rovnako ako jeho kolega z TA3 Iliev hlási k LGBT komunite, v minulosti odmoderoval jednu reláciu v polokošeli s dúhovým golierom, v ďalšej venoval tričko s dúhovým nápisom pliaga.

Moderátor diskusnej relácie TA3 V politike Richard Dírer ukončil po vzájomnej dohode spoluprácu s vedením televízie. O rozhodnutí informoval na sociálnej sieti Instagram.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľuboš Blaha informuje o najnovších udalostiach v pléne Národnej rady.
  2. O zlých politikoch a modlách
  3. Objektívna žurnalistika

Politický aktivista prezlečený za moderátora

V príspevku moderátor uviedol, že si potrebuje „vyvetrať“ hlavu. Ako obzvlášť náročné na prípravu relácie označil posledné týždne a mesiace svojho dvojročného pôsobenia v spravodajskej televízii TA3. V snahe predísť dohadom dodal, že neplánuje vstúpiť do politiky.

Rozhodnutie prichádza približne pol roka po odchode ďalšieho z moderátorov V politike Rastislava Ilieva. Ten však v televízii ostal a pôsobí vo svojej vlastnej relácii. Dírerov kolega sa v minulosti zviditeľnil takzvaným coming-outom, keď sa prihlásil k LGBT komunite priamo vo vysielaní TA3. Dírer, ktorý sa rovnako hlási k LGBT komunite, v minulosti odmoderoval jednu reláciu v polokošeli s dúhovým golierom.

Najznámejším excesom moderátora sa stala jeho slovná prestrelka s predsedom KDH Milanom Majerským. S odkazom na dezinterpretovaný výrok o „LGBT pliage“ mu podaroval tričko s dúhovým nápisom „Pliaga“. Majerský vtedy pripomenul, že Dírer jeho slová prekrútil, lebo v predchádzajúcej relácii TV Markíza Na telo mal pod pliagou na mysli LGBT ideológiu, a nie ľudí.

Zdroj: YouTube, Štandard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dírer končí v TA3, namiesto novinárčiny sa preslávil dúhovými tričkami a aktivistickými vsuvkami

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: