eReport.sk
Výzva Richardovi Dírerovi. Nový poslanec vyzýva moderátora TA3, aby zaujal postoj k niekoľkým aktuálnym témam.
Moderátor TA3 Richard Dírer, foto:TA3/vpolitike

Dírer opäť obhajoval LBGTI komunitu: Vytasil tričko s dúhovým nápisom „Pliaga“!


Moderátori TA3 Richard Dírer a Rastislav Iliev sa ako keby pretekali v tom, kto v relácii „V politike“ preukáže väčšiu neprofesionalitu a jasný príklon k Progresívnemu Slovensku. Okrem toho, že Iliev chodí do podcastov, kde je za jeho najväčšiu kvalitu prezentovaná jeho sexuálna orientácia, sa od obidvoch pravidelne dočkáme týždňových obežníkov, ktoré bývajú plné okatého presadzovania liberalizmu a progresivizmu. Vedeniu televízie očividne táto subjektivita neprekáža, otázne však je, či majú občania chuť pri obede poslúchať výlevy obidvoch až príliš iniciatívnych moderátorov.

Najnovšie sa v rámci svojho LGBTI obežníku dostal Dírer do sporu so šéfom KDH Milanom Majerským. Ten v kontexte LGBTI komunity nedisponuje zrovna jednoznačnými názormi. Najprv nazval členov tejto komunity pliagou, no už o pár hodín na to sa verejne ospravedlnil. Nechtiac sa však dostal do situácie, kedy začal naraz strácať hlasy liberálnejších aj konzervatívnejších kresťanov. Jedným mohol vadiť tvrdý slovník na adresu LGBTI komunity, druhým následné ospravedlnenie.

Dírer kresťanskú demokraciu príliš nerešpektuje

Práve na vyjadrenie o LGBTI „pliage“ reagoval aj Dírer, ktorý sa rozhodol Majerskému darovať tričko s dúhovým nápisom „pliaga“. My len dúfame, že vzhľadom na to, že Dírer za tričko určite zaplatil, bolo prezentované verejne a malo pôsobiť v neprospech KDH, je taktiež zahrnuté do kampaňových výdavkov jednej z politických strán – napríklad Progresívneho Slovenska. V opačnom prípade by sa Dírer mohol dopúšťať protizákonného konania, keďže inštitút tretích strán už dnes v kampaniach neexistuje.

Popieranie základných faktov o človeku?

Majerského sa Dírer taktiež opýtal, že prečo nemôže mať so svojim partnerom rovnaké práva, ako napríklad Majerský so svojou rodinou. Majerský mu odpovedal odvážne a je možné, že opäť nahneval liberálnejšiu časť voličov KDH.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nvotová sa nevzdáva
  2. Eduard Heger sa ohlásil po dlhšej dobe.
  3. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

„Lebo to popiera základné pravdy o človeku,“ reagoval predseda KDH. Poznamenal, že aj on má známych a priateľov, ktorí sú homosexuáli. „Niektorí sa mi ozvali, že túto ideológiu považujú za pliagu,“ obhajoval sa Majerský. Šéf KDH zároveň kritizuje, že progresívna ideológia, rodová rovnosť a genderová ideológia sa pretláča v školách či nemocniciach.

Kedy do TA3 dorazí objektivita?

My v redakcii pevne veríme, že sa dočkáme dňa, kedy obaja moderátori TA3 v rámci svojich obežníkov prestanú riešiť len samých seba a možno si dokonca všimnú, že Slovensko má aj reálne problémy más, nie len vedľajšie problémy sexuálnych menšín.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dírer opäť obhajoval LBGTI komunitu: Vytasil tričko s dúhovým nápisom „Pliaga“!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne