eReport.sk
Výzva Richardovi Dírerovi. Nový poslanec vyzýva moderátora TA3, aby zaujal postoj k niekoľkým aktuálnym témam.
Moderátor TA3 Richard Dírer, foto:TA3/vpolitike

VIDEO Marián Kéry vyškolil Dírera: Prestaňte klamať a hovoriť divákom hlúposti!

Dírer je čoraz objektívnejší. A na reláciu, ktorú moderuje v televízii TA3 je tak „ozaj radosť pozerať.“ Potom, ako minulý týždeň divákom ozrejmil svoje vlastné pocity voči slovenskému hokejovému Brankárovi Hudáčkovi, sa tento „objektívny a nestranný žurnalista“ v priamom vysielaní dopustil klamstva. Napomenúť ho musel jeden z jeho hostí, poslanec za stranu Smer a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry. A taktiež europoslankyňa za Smer Katarína Roth Neveďalová. Prečo mlčali „najväčší bojovníci za právny štát“ z Progresívneho Slovenska?

Dírer je čoraz objektívnejší

„Predsedovi vlády Robertovi Ficovi sedia vo vlastnej vláde a v parlamente sedia obžalovaní a odsúdení ľudia, preto by sa nemal vyjadrovať,“ uviedol pán moderátor. Ktorý by, ak sa už chce púšťať do takýchto debát, možno vo voľnom čase mal otvoriť Trestný zákon i Trestný poriadok. (Alebo mlčať)

„Kto bol odsúdený prosím vás?,“ začal Marián Kéry. „Nezávislému“ novinárovi vzápätí pripomenul, že „obžalovaný neznamená nič.“ Pokiaľ teda žijeme v právnom štáte, ctíme si nielen medzinárodné právo, ale i Ústavu SR a ďalšie zákony, ktoré každému garantujú prezumpciu neviny.

„Snáď aj páni z Progresívneho Slovenska som ňou budú súhlasiť, že v právnom štáte platí prezumpcia neviny. Ale teda, keď ju už nerešpektujete pán Dírer, kto teda bol odsúdený?“ nedal sa poslanec odbiť.

Načo pán „novinár“ zostal ticho. A za tým zopakoval: „že, že vo vláde a v parlamente sedia odsúdení a obžalovaní.“

Rada pre mediálne služby 

Zaspala? Alebo ešte nevidela toto predstavenie pána moderátora? Ak dokázali vyvodiť zodpovednosť voči TA3 kvôli „neobjektívnemu rozhovoru“ Anky Žitnej Lučaiovej s prof. Sachsom, kde sú teraz?

Alebo klamstvo nepatrí k neobjektivite? A čo etický kódex novinára, na ktorý tak radi poukazujú mainstremoví novinári. S tým, že „kým alternatíva ho dodržiavať nemusí a môže klamať, oni hovoria a píšu aj vďaka nemu vždy len pravdu?“

Zdroj: FB M. Kéry, TA3


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Marián Kéry vyškolil Dírera: Prestaňte klamať a hovoriť divákom hlúposti!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre