eReport.sk
Najväčšie tajomstvá z Twitter Files
Šéf americkej spoločnosti SpaceX a majiteľ Twitteru Elon Musk Foto: tasr

Musk má vypovedať v EP. Podľa jeho predsedníčky ohrozuje demokraciu v Únii i vo svete

Demokraciu si rozvracať nedáme. Ani slobodou slova! Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola poslala v pondelok technologickému miliardárovi list, v ktorom ho požiadala, aby sa dostavil na „úprimnú výmenu názorov so zákonodarcami.“ Informáciu priniesol portál Politico.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Trump si pred voľbami verí
  2. Musk končí
  3. Musk končí
  4. Musk končí

„Twitter hrá ústrednú úlohu v demokratickom živote Európskej únie a umožňuje možnosť občianskeho diskurzu,“ napísala politička a dodala: „Twitter by sa nemal nevedomky stať katalyzátorom nenávistných prejavov, zasahovania do volieb a dezinformácií.“

Kde bola doteraz?

Nuž, kde bola predsedníčka Európskeho parlamentu doteraz, nevedno. Keďže aj vďaka Muskovi sa na týždennej báze dostávajú von nové a nové informácie o tom, aká demokracia vládla na Twitteri za minulého vedenia.

Preukázané bolo, že vedúci pracovníci spolupracovali s FBI. Napríklad v kauze Huntera Bidena, na ktorú poukazoval na Twitteri nielen Donald Trump, kým mu demokraticky účet nezrušili. Elon Musk sa zatiaľ nevyjadril, či „pozvanie“ prijme. Otázkou tiež je, kedy bude predvolaný po jeho najnovších krokoch ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský.

Cenzúrou k budovaniu totality

Teda demokracie. Novej. Liberálnej. Európsky komisár Thierry Breton v pondelok na Twittrei napísal, že „poveril tímy Európskej komisie, aby presadili uplatňovanie nového zákona o digitálnom obsahu vo svojich krajinách najneskôr od 1. septembra 2023.“

Kroky na jeho uplatnenie sa prijímajú už aj u nás. Pekne po tichúčky. Ako si to demokracia zvykne žiadať. EK rozhodla, že naša Rada pre mediálne služby dostane nástroje a oprávnenia, ktoré bude využívať v boji proti dezinformáciám.

Demokraciu si rozvracať nedáme

Znie to pekne. V praxi však ako už vieme, tento boj vyzerá skôr ako odstránenie nielen názorov, ktoré nesúhlasia s hlavným prúdom, ale pomaly už aj ako hľadanie triedneho nepriateľa. Takúto demokraciu sme už na Slovensku raz mali. Všetci vieme, ako to dopadlo.. Nuž.. demokraciu si rozvracať nedáme!

Zdroj: Politico

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Musk má vypovedať v EP. Podľa jeho predsedníčky ohrozuje demokraciu v Únii i vo svete

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti