eReport.sk
Musk končí
Elon Musk na archívnej snímke z videa. Reprofoto: ted.com

ŠOK Odíde Elon Musk z postu riaditeľa Twitteru? Dal o tom hlasovať v ankete!

Skončí skôr ako začal? Väčšina užívateľov Twitteru sa v internetovom hlasovaní vyslovila za odchod Elona Muska z postu riaditeľa tejto sociálnej siete. Samotný Musk sa k výsledkom hlasovania, ktoré sám inicioval, bezprostredne nevyjadril. Pri jeho spustení však prisľúbil, že jeho výsledok bude rešpektovať. TASR informuje na základe správ agentúr AFP a AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Trump si pred voľbami verí
  2. Musk zverejnil šokujúce informácie
  3. Musk končí
  4. Musk končí

Elon Musk, ktorý okrem Twitteru vlastní aj automobilku Tesla a kozmickú spoločnosť SpaceX, sa užívateľov opýtal túto otázku: „Mal by som odstúpiť z funkcie šéfa Twitteru?“

Skončí skôr ako začal?

Spomedzi viac než 17,5 milióna účastníkov hlasovania, ktoré prebiehalo od nedele večera a skončilo sa v pondelok, viac než polovica – 57,5 percenta – na túto otázku odpovedala kladne.

O konca októbra, keď miliardár Musk kúpil túto sociálnu a mikroblogovaciu sieť, zaviedol viacero zmien vo fungovaní Twitteru, ktoré pobúrili mnohých užívateľov.

Zmeny

Okrem iného prepustil zhruba polovicu zamestnancov firmy, obnovil množstvo zablokovaných účtov vrátane účtu Donalda Trumpa, zrušil účty viacerým novinárom, pokúsil sa zaviesť poplatky za doposiaľ nespoplatnené služby a zakázať používateľom propagovať konkurenčné internetové platformy.

Bankrot?

V rámci diskusií, ktoré viedol s užívateľmi Twitteru po spustení hlasovania, Musk písal, že zatiaľ nevie, kto by ho mohol v riaditeľskej funkcii nahradiť. Zároveň znova varoval, že Twitter by mohol postihnúť bankrot.

Niektoré zo svojich kontroverzne vnímaných krokov bol Musk nútený pre silný odpor odvolať. Zároveň prisľúbil, že už nebude robiť zásadné zmeny vo fungovaní siete bez toho, aby sa vopred nespýtal na názor užívateľov prostredníctvom internetových prieskumov.

Dotlačený?

Analytici upozorňujú, že od prevzatia Twitteru Muskom výrazne poklesla cena akcií výrobcu elektromobilov Tesla. Členovia predstavenstva Tesly preto údajne vyvíjajú tlak na Elona Muska, aby sa vedenia Twitteru vzdal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Odíde Elon Musk z postu riaditeľa Twitteru? Dal o tom hlasovať v ankete!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti