eReport.sk

Predseda protifašistických bojovníkov Sečkár: Žime tak, aby sme nikdy neprežívali hrôzy vojny!

Odchádzajúci predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) Pavol Sečkár vyzval protifašistických bojovníkov a občanov Slovenskej republiky, aby v sebe zachovávali jasný odkaz mieru. Dnešné mladé generácie si totižto nevedia predstaviť, čo znamenajú hrôzy vojny. Jeho vyhlásenie pri príležitosti odchodu z funkcie predsedu SZPB je podstatné aj v kontexte prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine.

Liberáli a polícia nechceli pustiť veteránov SNP k Slavínu

SZPB pod Sečkárom úzko spolupracovalo s viacerými vládami, s ktorými organizácia udržiavala a zveľaďovala antifašistické a protivojnové myšlienky. Vzťah organizácie s vládnymi politikmi sa pokazil až za vlád Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati), kedy celá organizácia musela čeliť útokom za pravidelné pripomínanie si hrôz 2. svetovej vojny, nacizmu a hroziacich problémov dnešnej doby. V súvislosti s rusko-ukrajinskou vojnou organizácia pravidelne vyzýva na mier. Počas minuloročných osláv víťazstva nad fašizmom dokonca liberálni aktivisti, v spolupráci s políciou, odmietali pustiť veteránov SNP položiť veniec pod bratislavský pamätník Slavín.

Hrôzy vojny

„Slovenský zväz protifašistických bojovníkov ,verím, bude aj v budúcnosti dôležitou organizáciou na Slovensku. Riaďme sa zásadou ´Nezabúdať“´ Veďme k tomu hlavne mladú generáciu. Aj mne osobne dala moja práca možnosti stretávať sa ľuďmi, ktorých prežité životné príbehy a udalosti mi často vyrážali dych. Väčšina z nich už nie je medzi nami, ale ich odkaz by pre nás mal zostať navždy. Zasluhujú si náš obdiv a úctu,“ uviedol vo svojom príhovore pri príležitosti zjazdu SZPB Sečkár.

Vláde vadila pravda podložená históriou

Práve princíp „nezabúdať“ je jedným z tých, ktoré boli tŕňov v oku pravicových a liberálnych politikov vo vládach OĽANO. SZPB si totižto počas svojich spomienok pripomínalo aj sovietských vojakov, ktorí sa jednoznačne pričinili o oslobodenie slovenského územia spod nadvlády Hitlerovho nacizmu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nevie čo je to muž a čo žena
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Orgány by mali konať!

„Je doba keď neustále treba myslieť a žiť tak aby sme nikdy neprežívali hrôzy vojny. Nezabúdajme na tých ktorí spočívajú pochovaní na pamätných miestach, veďme nastupujúce generácie k zachovávaniu historickej pravdy,“ dodal Sečkár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predseda protifašistických bojovníkov Sečkár: Žime tak, aby sme nikdy neprežívali hrôzy vojny!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php