eReport.sk
Tomáš Taraba, foto:tasr

Taraba si kopol do Sabaku. Lekár zareagoval a dodal, že teraz čaká ospravedlnenie!

Poslanec Tomáš Taraba je tak trochu ako expremiér Igor Matovič. Rád uráža každého, kto mu príde pod ruku. Tentoraz sa obul do infektológa Petra Sabaku. Obvinil ho, že klame o očkovaných ľuďoch. Ten nelenil a reakcia prišla rýchlo.

Sociálnymi sieťami sa šíria kadejaké videá. Jedni na podporu očkovanie, iné zase naopak mastia bruchá všetkým antivaxerom. Najnovšie je takýmto videom záznam z relácie Na telo plus, kde lekár Peter Sabaka tvrdí, že očkovaní ľudia neprenášajú ochorenie. Diskusná relácia bola vysielaná koncom mája 2021.

„Pani Kolíková by si mala rozmyslieť, či naozaj trvá na prijatí zákona, že šírenie nepravdivej informácie bude trestný čin, pretože z hviezd z pandemickej komisie veľa ľudí nemusí zostať na slobode. Ako hovorí klasik, revolúcia požiara vlastné deti,” píše Taraba a pridal fotku lekára Sabaku v uvedenej relácii.

– Foto: FB/tomastaraba

Ako to už na poslancovom profile býva zvykom, spustila sa nenávistná kampaň proti lekárovi. Ten ale nelenil a Tarabovi vysvetlil ako sa veci majú. „Pán Taraba. K téme infekčnosti zaočkovaných v relácii Na telo som sa vyjadroval v čase, kedy bol na Slovensku dominantný alfa variant koronavírusu, pri ktorom platilo to, čo som povedal. Pri delta variante (ktorý sa objavil neskôr) žiaľ platí, že aj očkovaní sa môžu nakaziť a aj prenášať vírus, hoci v menšej miere ako neočkovaní,” odkazuje lekár. Dodal, že si tieto fakty môže overiť aj u virológov, prípadne vo vedeckej literatúra, z ktorej podľa jeho slov bezpochyby pri formovaní svojich názorov čerpá. „Následne by ste sa ako čestný chlap (ktorým isto ste) mohli ospravedlniť,” ukončil svoj komentár Sabaka.

– Foto: FB/tomastaraba

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sabaka

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba si kopol do Sabaku. Lekár zareagoval a dodal, že teraz čaká ospravedlnenie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti