eReport.sk
Slovensko prišlo o výnimočného športovca
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Ďalšia tragédia v Amerike. Útočníčka vraždila na základnej škole! Biely dom reaguje: Toto už musí skončiť

Tri deti a troch dospelých zastrelila v pondelok útočníčka na súkromnej kresťanskej základnej škole v meste Nashville v americkom štáte Tennessee. Oznámila to miestna polícia, informuje TASR podľa správy agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ostrá hádka Naďa s Gyimesim
  2. Putin je nekompromisný
  3. Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
  4. Rusko nie je problém

Vraždiť mala tínedžerka

Podozrivú strelkyňu zastrelili počas zásahu policajti. Tragický incident sa odohral na presbyteriánskej základnej škole pre približne 200 žiakov.

Polícia dodala, že strelkyňa bola zrejme tínedžerka. Vyzbrojená bola dvoma útočnými puškami a pištoľou. Bezprostredne nebolo známe, či počas tohto tragického incidentu niekto ďalší utrpel zranenia. Študentov vyprevadili zo školy policajti.

Biely dom reaguje

Biely dom v pondelok označil streľbu na súkromnej kresťanskej základnej škole v americkom meste Nashville za „srdcervúcu.“ Uviedla to hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová. 

Hovorkyňa zároveň vyzvala republikánov, aby podporili návrh amerického prezidenta Joea Bidena zakazujúci prechovávanie špecifického druhu strelných zbraní, označovaného v USA termínom assault weapon (útočná zbraň).

„Koľko detí ešte musí byť zavraždených, kým sa republikáni v Kongrese zmobilizujú a budú konať tak, aby schválili zákaz útočných zbraní?“ nastolila otázku.

Právo na zbrane

Ešte v roku 2004 vypršala v USA platnosť zákona zakazujúceho výrobu a civilné použitie poloautomatických strelných zbraní, ktoré boli definované ako útočné, ako aj určitých typov zásobníkov.

Kongres jeho platnosť viackrát nedokázal predĺžiť. Proti sú najmä republikáni, ktorí sa odvolávajú na právo vlastniť strelnú zbraň vyplývajúce z americkej ústavy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia tragédia v Amerike. Útočníčka vraždila na základnej škole! Biely dom reaguje: Toto už musí skončiť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti