eReport.sk
Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andryj Jermak.
Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andryj Jermak. Zdroj: twitter.com/andriyyermak

Dali si bojovú poradu: Ukrajinci a Američania mali videorokovanie, témou bola vojna

Dali si bojovú poradu. Ukrajinskí a americkí civilní a vojenskí predstavitelia absolvovali v sobotu videorokovanie, počas ktorého hovorili o situácii na ukrajinských bojiskách, ako aj o ďalších dodávkach zbraní a munície, informoval denník The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke Anna Belousovová a obrázok Zuzany Čaputovej, ktorý zverejnila pod svojim statusom
  2. Biden je pripravený rokovať s Putinom
  3. Začína Američanom dochádzať realita?
  4. Existujú aj slobodné médiá

Podľa vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Andryja Jermaka sa na rozhovore za Kyjev zúčastnili aj hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl generál Valerij Zalužnyj, minister obrany Olexij Reznikov a Jermakov zástupca Roman Mašovec.

Ku koncu videohovoru sa k účastníkom pridal aj samotný prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý hovoril o nádeji Ukrajincov, že sa im podarí oslobodiť územia okupované Rusmi.

Kyjev sa poďakoval za „komplexnú a silnú podporu“

Americkú stranu zastupovali poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, šéf Pentagónu Lloyd Austin a predseda zboru náčelníkov štábov americkej armády Mark Milley.

„Spojencov sme podrobne informovali o aktuálnom vývoji na fronte, o bojoch v oblastiach, kde je situácia najhoršia, a o naliehavých potrebách ukrajinskej armády. Diskutovali sme o ďalšom poskytovaní potrebnej pomoci Ukrajine vrátane vybavenia vybavenia, zbraní a munície,“ napísal Jermak na Twitteri.

Ukrajinskí činitelia podľa neho taktiež poďakovali Spojeným štátom za „komplexnú a silnú podporu“, ktorú poskytujú Ukrajincom v boji proti ruskej vojenskej agresii.

Biden nie je celá Amerika

Pripomíname, že nie všetci americkí politici súhlasia s krokmi administratívy prezidenta Joe Bidena v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis vo vyhlásení pre televíziu Fox News v utorok (14.3.) uviedol, že obrana Ukrajiny pred ruskou inváziou nie je životne dôležitým záujmom USA.

Floridský guvernér upozornil na to, že Spojené štáty majú vlastné záujmy: zabezpečenie hraníc, riešenie krízy pripravenosti svojej armády, dosiahnutie energetickej bezpečnosti a nezávislosti a kontrola hospodárskej, kultúrnej a vojenskej moci Komunistickej strany Číny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dali si bojovú poradu: Ukrajinci a Američania mali videorokovanie, témou bola vojna

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti