eReport.sk
Existujú aj slobodné médiá
Ľuboš Blaha v relácii Bez cenzúry, foto:yt/eReport

VIDEO Blaha pre eReport: Ďakujem za pozvanie! Som rád, že stále existujú aj slobodné médiá

Existujú aj slobodné médiá. Poslanec opozičnej strany Smer-SD si už tak nejak odvykol od spontánnych pozvaní médií do diskusie. Jeho názory môžu mnohým ľuďom pripadať kontroverzné. V našej redakcii však trváme na tom, že pokiaľ niekto nešíri vyslovene extrémistické myšlienky, má mať dvere do médií otvorené.

„Existujú aj slobodné médiá“

Blahov pohľad na vojnu je jasný – jedná sa podľa neho v skutočnosti o konflikt medzi mocnosťami USA a Ruskom. To, že vláda chce poslať stíhačky Mig-29 na Ukrajinu, je podľa neho dôsledkom toho, že vláda v skutočnosti slúži záujmom USA. A neváha si pritom „vyutierať podlahu“ priamo s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

„Kašlú na Slovákov“

„Odvolaná vláda ide Slovensko priamo, otvorene, zatiahnuť do vojny proti Ruskej federácii,“ povedal Blaha pre eReport. „Toto je ťažký zločin, a my sa musíme v strane naozaj porozprávať o tom, aké právne kroky podniknúť,“ naznačil ďalšie kroky podpredseda Smeru.

Zdroj: Yt/eReport

Vláda podľa neho v skutočnosti kašle na Slovákov, ktorých záujmami sa pri posielaní zbraní na Ukrajinu oháňa. Naviac stále platí, že na darovanie Migov na Ukrajinu existujú aj právne až ústavné prekážky. A netvrdí to len parlamentná opozícia, ale aj Právnická fakulta UK, na ktorej sa nenachádzajú zrovna veľkí podporovatelia Smeru.

Budú voľby riešením?

Riešením pre Slovensku budú podľa Blahu predčasné voľby. „Čím skôr treba urobiť predčasné voľby, zvoliť novú vládu a tá si potom môže posielať čo chce a kam chce,“ konštatuje Blaha. Zdôrazňuje pritom, že to, čo si vláda dovoľuje voči Rusku, si voči východnej jadrovej veľmoci nedovoľujú ani samotní Američania: „Toto je úplne absurdné, to sú dvaja samozvanci, ktorí plnia záujmy USA. A ani Američania si nelajzli to, že by posielali stíhačky na Ukrajinu.“

V prípade Slovensku už po týchto krokoch vlády podľa neho nejde len o politické hádky, ale aj o život občanov. „Čo príde po stíhačkách. Čo tam nasadíme nejaké kontingenty, že tam budú slovenskí vojaci bojovať?,“ pýta sa Blaha. Podľa kontroverzného politika na Slovensku prebieha nesloboda a totalita.

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa taktiež dozviete:

Ako sa podľa neho vláda salámovou metódou dostáva do vojny s Ruskom?

Prečo podľa neho Ruská federácia nie je nepriateľ?

Čo hovorí na pokus o cenzúru v TA3 v prípade rozhovoru s ekonómom Jeffreym Sachsom?

Sú informácie o plánovanom politickom zásahu NAKA na centrále Smeru pravdivé?

Hrozí Európe jadrová vojna?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha pre eReport: Ďakujem za pozvanie! Som rád, že stále existujú aj slobodné médiá

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti