eReport.sk
Na Západe nič nové
Sprava prezident USA Joe Biden a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

VIDEO DeSantis: Je Ukrajina naozaj životne dôležitým záujmom USA? A čo Američania, pán Biden?

Cieľom má byť mier a nie vojna! Obrana Ukrajiny pred ruskou inváziou nie je životne dôležitým záujmom USA, deklaroval guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis vo vyhlásení pre televíziu Fox News, o ktorom informovalo aj Politico.

Dotazník

De Santis takto odpovedal v dotazníku o vojne, ktorý reportéri Fox News dali na vyplnenie niekoľkým, už deklarovaným i potenciálnym kandidátom Republikánskej strany v prezidentských voľbách.

Toto by mali byť záujmy Ameriky!

Floridský guvernér vo svojej odpovedi upozornil na to, že Spojené štáty majú vlastné záujmy: zabezpečenie hraníc, riešenie krízy pripravenosti svojej armády, dosiahnutie energetickej bezpečnosti a nezávislosti a kontrola hospodárskej, kultúrnej a vojenskej moci Komunistickej strany Číny.

„Ďalšie zamotávanie sa do územného sporu medzi Ukrajinou a Ruskom medzi ne nepatrí.“

Ron DeSantis, guvernér Floridy

Republikánsky guvernér tak v podstate zopakoval výroky predsedu Snemovne reprezentantov Kevina McCarthyho z minulého roka, keď kritizoval administratívu prezidenta USA Joea Bidena za stav, ktorý označil za vystavenie „bianko šeku“ Ukrajine.

 

Cieľom má byť mier a nie vojna!

Ron DeSantis sa tiež vyjadril, že cieľom USA má byť mier a nie vojna. Varoval, že ak jeho krajina na Ukrajinu vyšle vojská, alebo Zelenskému podaruje stíhačky F-16, k mieru to nepovedie.

„Biden nás tak zatiahne do vojny. Do vojny medzi dvomi najväčšími jadrovými mocnosťami na svete,“ uviedol.

„Carte blanche Bidenovej administratívy financovať tento konflikt tak dlho, ako to bude potrebné, bez akýchkoľvek definovaných cieľov alebo zodpovednosti, odvádza pozornosť od najnaliehavejších úloh, ktorým krajina čelí.“

Ron DeSantis, guvernér Floridy

DeSantis vo svojom vyhlásení poukázal aj na to, že Biden sa naopak vôbec nestará o to, ako žijú bežní Američania.

„Nemôžeme uprednostňovať intervenciu v eskalujúcej vojne v zahraničí pred obranou našej vlasti. Najmä keď desiatky tisíc Američanov každoročne zomierajú na následky pašovania drog cez naše otvorené hranice. A náš zbrojný arzenál, ktorý je rozhodujúci pre našu vlastnú bezpečnosť, sa rýchlo vyčerpáva,“  podotkol.

Záverom

Je treba povedať, že v Amerike sa rozhodne nebúria len členovia Republikánskej strany. Kto číta zahraničnú tlač v online priestore, vie, že čoraz viac obyčajných ľudí v USA, v komentároch poukazuje na tie isté závažné skutočnosti. Inak tomu nebolo ani pri ekologickej katastrofe v štáte Ohio, keď sa Biden radšej vybral do Kyjeva.

Zdroj: Politico, FoxNews, CNN, NewsMax


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO DeSantis: Je Ukrajina naozaj životne dôležitým záujmom USA? A čo Američania, pán Biden?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie