eReport.sk
Zaujímavé odlišnosti
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Stoltenberg: Čínska podpora pre Rusko je kľúčovým faktorom vo vojne na Ukrajine


Podpora Pekingu pre Moskvu je kľúčovým faktorom vo vojne Ruska proti Ukrajine. Uviedol to generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg v rozhovore pre nemecké noviny Welt Am Sonntag, informovala v sobotu agentúra DPA.

Čína zohráva kľúčovú úlohu

Čína hovorí, že chce udržiavať dobré vzťahy so Západom. Peking však zároveň podnecuje vojnu v Európe. Nemôže mať oboje,“ povedal Stoltenberg. Podľa jeho slov Čína výrazne zvýšila vývoz súčiastok, mikroelektroniky a technológií, ktoré Moskva používa na výrobu rakiet, tankov a bojových lietadiel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toto nie je biznis!
  2. Ruský prezident potvrdil
  3. Bidenove hrozby nezabrali

V súčasnosti neexistujú žiadne záznamy, že by Čína dodávala Rusku zbrane alebo muníciu. Podľa západných expertov však Peking vyváža do Ruska tzv. tovar s dvojakým využitím, ktorý sa môže používať na civilné aj vojenské účely.

Kyjev nemá dostatok zbraní

V súvislosti s aktuálnou situáciou na Ukrajine šéf NATO uviedol, že Kyjev zaznamenal na bojisku neúspechy „pre nedostatok munície a zbraní“. „Na víťazstvo Ukrajiny však ešte nie je neskoro… Krajiny NATO musia Kyjevu poslať viac zbraní a munície vrátane systémov protivzdušnej obrany a zbraní dlhého doletu,“ dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg: Čínska podpora pre Rusko je kľúčovým faktorom vo vojne na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: